Magyar Utánpótlás Sport

Merényi Kupa: a Vasvári Pál Általános Iskola mindent vitt

A múlt hét vasárnapi első játéknap után ma lezajlott a Merényi Kupa második, egyben záró fordulója. Ezen a rendezvényen köztudott, hogy a dunaújvárosi és a környékbeli települések általános iskoláié a pálya. Ezúttal a 3-4. és a 7-8. osztályosok rúgták a bőrt. Mindkét korosztályban kilenc csapat indult, így a kisebbeknél és a nagyobbaknál is egy-egy ötös és négyes csoportba osztották őket a szervezők. A torna abszolút győztese a dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola lett, hiszen mindkét korcsoportot az ő gárdájuk nyerte. Részletek görgetés után.

A hangulat ezúttal is kiváló volt (Fotó: dpase.hu)

A két csoport azonos helyezettjei egymás elleni helyosztókon döntötték el a végső sorrendet.  (A legkevesebb pontot szerzett csapat automatikusan a kilencedik helyen végzett.)

A fiatalabb titánok között a dunaföldvári Beszédes József Általános Iskola volt a Vasvári ellenfele a döntőben és egy jó meccsen maradt alul. A harmadik helyen a baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola focista palántái végeztek.

KÜLÖNDÍJASOK:

Legjobb játékos: Grácer Máté (Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola)

Legjobb kapus: Varga Bence (Dunaújvárosi Gárdonyi Gáza Általános Iskola)

Gólkirály: Morár Gábor (Dunaföldvári Beszédes József Általános Iskola)

Az idősebbek között két dunaújvárosi iskola csapott össze a döntőben: a Vasvári ellenfele ebben a korcsoportban a Petőfi Sándor Általános Iskola volt. A végsőkig kiélezett meccs igen izgalmasra sikeredett, méltó a tornát lezáró mérkőzéshez. A harmadik hely a pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskoláé lett.