Magyar Utánpótlás Sport

A Simon testvérek az Iskolai Országos Bajnokságon is arattak

Pénteken és szombaton rendezték a súlyemelő Iskolások Országos Bajnokságát. A jövő nagy reménységei, Simon Bence és Simon Áron ismét kiválóan teljesítettek. Lássuk mennyire!

A verseny két napos volt: március 21-22-én löktek és szakítottak az ország legjobb iskolás korú súlyemelői. Az első napon csak fiúk voltak „terítéken”: a serdülő-, az ifjúsági- és a junior korcsorporté volt a „pálya”. A második napon a serdülő-ifjúsági és ifjúsági-junior lányok, illetve a férfi juniorok versenyeztek.

iskolai-orszagos-bajnoksag-szoke-daniel-bogdan-01_20140323201156_25.jpgA Simon testvérek produkciójára így a második napon került sor. Áron és Bence a kiválóan sikerült Savaria Kupás verseny után egy héttel is kitettek magukért. Na, jó, ne szerénykedjünk: túl is szárnyalták azt. Bence – aki januártól már felnőtt válogatottal edz – öt jó fogással, 145 kg-ot szakított, és 170 kg-ot lökött. Mindkettő egyéni csúcs!iskolai-orszagos-bajnoksag-szoke-daniel-bogdan-03_20140323201156_22.jpg

Ezzel természetesen megnyerte súlycsoportját, abszolút legjobb junior versenyző lett, és az egész Iskolás OB legjobb versenyzője címét is bezsebelte!

Áron négy jó gyakorlattal szakított 140 kg-ot (ez már a Savaria Kupán is sikerült neki) és 160 kg-ot lökött, ami összetettben ugyebár 300 kg. Ez is egyéni csúcs! A súlycsoportban ez első helyet, az abszolút versenyben pedig harmadikot jelentett.

A versenyen különdíjakat is osztottak. A legjobb fiú és lány versenyzők tabletet, a másodikok a szocsi olimpiás (?!) sálat, a harmadikok pedig téli olimpiás sapkát kaptak. A legjobb klubok némi Héraklesz pólókat tartalmazó csomaggal gazdagodhattak.

Nos, a díjakból azért kikövetkeztethető, hogy a súlyemelés nem éppen a legtámogatottabb sportág manapság. Pedig, ahol ilyen tehetségek teremnek… Az Mi.team Investment sportmarketing cég továbbra is segíti Simonékat, akik – amint azt a fenti ábra is mutatja – alaposan rászolgálnak erre.

Következő komolyabb megmérettetésük május 10-én, a Junior Országos Bajnokság lesz.