Sporthírek

A magyarokkal felálló Lipcse nyerte a Német Kupát

Mindkét döntős német csapatban voltak magyarok, ám a Lipcse nyerte a kupát.

Rendhagyó Német Kupa döntőt rendeztek 2022-ben Németországban, legalábbis a magyarok számára, hiszen mindkét döntőbe jutott csapatban voltak magyar játékosok, így már az elődöntők után biztos volt, hogy újra lesz magyar, aki Német Kupát tud nyerni.

A Német Kupa megnyerése azért is óriási tett a futballban, mert a német Bundesliga a világ egyik legerősebb futball bajnoksága és a top 4 bajnokság egyikének tartják szerte a Földön.

A döntőt Berlinben rendezték

A döntőbe az RB Leipzig, azaz a Lipcse és a Freiburg jutott be. Az RB Leipzig csapatában 3 magyar válogatott játékos is alapembernek számít: a kapuban Gulácsi Péter, a védelemben Willi Orbán, a középpályán pedig Szoboszlai Dominik.

A Freiburg csapatában “csupán” egyetlen magyar játékos játszik, még pedig a válogatott egyik tehetséges támadója, Sallai Roland. A kezdőcsapatokban 3 magyar kapott szerepet. Szoboszlai Dominik a padon kezdte a mérkőzést, ám később őt is becserélték.

A kupát végül a Lipcse nyerte meg, miután a 90 perces és a 30 perces ráadás 1-1-re végződött és a lipcseiek felülmúlták a Freiburgot a 11-es párbajban.

Forrás: Infostart