Bravúros győzelmet ünnepelhetett Lengyelországban a magyar válogatott

A magyar férfi labdarúgó válogatott idegenben győzte le Lengyelországot a selejtezősorozat utolsó fordulójában.

Magyarország kettős győzelemmel zárta a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatát. Hazánk válogatottja a selejtezőcsoport 4. helyén zárt, szorosan a második lengyel és a harmadik albán válogatott mögött.

A magyar válogatott az utolsó fordulóban Lengyelországba látogatott, ahol számos komoly hiányzót tudhatott magáénak a csapat, ám a 37. percben mégis mi szereztük meg a vezetést Schäfer András fejesének köszönhetően. A második félidőig megmaradt az előny, amikor is Karol Swiderski egyenlített fejesből. A 61. percben esett találat még jobban felpörgette az eddig is gyors iramú mérkőzést.

Schäfer András fejesgólja

Az állás maradt 1-1 egészen a 79. percig, amikor Kiss Tamás passzából Gazdag Dániel lőtt szépségdíjas gólt a lengyel kapu bal felső sarkába. Az állás ezután maradt 1-2 Magyarország javára, így egy bravúros varsói győzelemmel zártuk a selejtezősorozatot.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Lengyelország–Magyarország 1–2 (0–1)

Varsó, Nemzeti Stadion, 56 197 néző. Bíró: Tiago Martins (portugál)

LENGYELORSZÁG: Szczesny – Dawidowicz, Kedziora, J. Bednarek, Puchacz (Placheta, 83.) – Cash (Józwiak, a szünetben), Linetty (P. Frankowski, 65.), Klich, Moder (Zielinski, a szünetben) – Swiderski, Piatek (Milik, 65.). Szövetségi kapitány: Paulo Sousa

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Vécsei, 90.), Schäfer, Nagy Zs. – Varga K. (Gazdag, 58.), Szalai Á. (Hahn J., 89.), Schön (Kiss T., 72.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Gólszerző: Swiderski (61.), ill. Schäfer (37.), Gazdag (79.)

Forrás és képek: NSO, MLSZ, MTI