Könnyedén elverték ellenfeleiket és összejött a Veszprém-Szeged kupadöntő

A férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében a Telekom Veszprém csapata 17 góllal, míg a Mol-Pick Szeged csapata 20 góllal győzték le ellenfeleit.

A Veszprém csapata 43-26-ra verte meg Balatonfüred csapatát az első elődöntőben Szigetszentmiklóson.

Az első 5 percben tudta csak szorosan tartani a játék állását a balatonfürediek csapata, majd a veszprémiek egy hetes gólsorozatot lőttek és sikeresen növelték előnyüket. Két külön súlycsoportba tartoztak a csapatok.

Petar Nenadic vezetésével hatékonyan támadtak, a szünetben 11 találattal többet lőttek kapuba, mint ellenfeleik.

A második félidőben Jorge Maqueda 4 gólt lőtt be sorozatban, ekkor már 20-al vezettek, de 17 találattal győztek. A pályára lépett veszprémi csapatból mindenki lőtt gólt.

A Mol-Pick Szeged csapata méltó ellenfélnek bizonyult a Veszprémi KKFT ellen (4-1 állás), de a csapat felzárkózott és Tombor Csaba vezetőedzőnek időt kellett kérnie a 12. percben, mert a játékosok kapkodni kezdtek és folyamatosan hibáztak. A szegediek csapata a 22. percben Bogdan Radivojevic vezetésével 10 góllal vezettek, a szünetben pedig 23-11 volt a játék állása.

A szegediek a második félidőben ügyesen védekeztek, ellenfeleik több helyzetet elrontottak, így volt lehetőségük különböző taktikai változatokat kipróbálni. Mirko Alilovic beállt Mikler Roland helyére, aki profin védekezett, végül a Veszprémi KKFT együttese nyert 41-21-re.