Magyar teniszező lett a Davis-kupa csoportkör legjobbra

Piros Zsombor a Davis-kupa döntő csoportjában két bravúros győzelmet is ünnepelhetett, így őt választották a csoportküzdelmek legjobbjának.

Nagy elismerést gyűjtött be a magyar tenisz azzal, hogy a népszerű Davis-kupa csoportközdelmeinek Piros Zsombor lett a legjobbja. Piros Zsombor a nemzetközi tenisz szövetség hivatalos Twitter-fiókján indított egy szavazást, hogy szerintük ki volt a csoportkör legjobb teniszezője.

A szövetség Piros Zsombor mellett csupa világhírű teniszezőket jelölt a négyes listára. A cseh Tomás Machác és a világranglista top 10-ben is szereplő olasz Jannik Sinner mellett az US Open bajnok orosz Danyiil Medvegyev-et jelölte.

Piros Zsombor több bravúrt is végre hajtott

A szavazáson a világranglista 282. helyén álló magyar versenyző, Piros Zsombor elsöprő fölénnyel nyert. Piros a szavazatok közel felét gyűjtötte be.A magyar válogatott sajnos már a csoportkörben búcsúzott a Torinóban rendezett Davis-kupától, azonban Piros Zsombor bravúros győzelmeket aratott. A világranglista 282. helyén lévő magyar fiatal a 72. John Millmant, illetve a korábbi US Open-bajnok Marin Cilic-et is legyőzte.

Forrás és képek: NSO, MTI