Bajnokok Ligája: Komoly lépéselőnyben a Werder

A Bajnokok Ligája rájátszásának szerdai játéknapján a Werder Bremen hazai pályán 3-1-re győzte le a Sampdoria csapatát. Ezzel Thomas Schaaf mester gárdája komoly előnnyel várhatja a visszavágót.
Van még élet Brémában Özil után is. Ezt Thomas Schaaf csapata, a Werder Bremen bebizonyította a Sampdoria ellen a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében. Nem érkezhetett túl nagy győzelmi reményekkel az olasz gárda a Weser-partiakhoz, hiszen itáliai csapat itt még sosem tudott haza vinni három pontot. Ez most sem alakult másképp. Mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei az első félidőben, a németeknél Hugo Almeida fejelt éppen kapu fölé, míg atúloldalon Pazzini szerezhette volna meg a vezetést, a félidő mégis 0-0 lett.

Lanoy játékvezető épp látta Prödl lerántását

Prödl (15) került a földre szöglet közben

A folytatásban rákapcsoltak a csapatok, jobban mondva csak az egyik, mivel a Werder hat perccel a kezdés Fritz valami elképesztő bombájának köszönhetően előnyhöz jutott. A 67. minutumban Stefano Lucchini tette meg azt a szivességet, hogy lerántotta Sebastian Prödl-t a tizenhatoson belül egy szögletrúgás közben. Lanoy játékvezető ki is állította. Természetesen a büntetőt a csapatkapitány, Torsten Frings értékesítette. A sokk után hideg zuhanyként érkezett két perccel később Pizarro lövése, így már 3-0 volt az előny. A mérkőzés utolsó percében még Pazzini szépített egy fejesgóllal, de bőven lesz mit ledolgoznia a Sampnak, ha a BL csoportkörébe akar jutni.