Sporthírek

Európa Liga: Győri bravúr a Montpellier ellen

A Győri ETO tizenegyesekkel 5-3-ra legyőzte a Montpellier csapatát és ezzel továbbjutott az Európa Liga harmadik selejtezőköréből.
Hatalmas bravúrt vitt véghez Pinter Attila együttese, a Győri Eto. A hazai 1-0-ás vereség a Montpellier ellen ki lett köszörülve, ráadásul a mieink mindent megtettek a győzelem érdekében. Tokody már az első félidőben megszerezhette volna a vezetést, ám a kapu fölé lőtt. De pár perccel később jött a gól, ami kellett. Szabó ívelését Pilibatis bólintotta Babics felé, aki a franciák gólvonaláról fejelt a kapuba.

Ha kellett, akkor a védők mentettek

A védők is jókor voltak jó helyen

A szünet után várható volt, hogy nyomni fog a Montpellier, de Sztevanovics kapus remekül állta a sarat. Pedig a rendes játékidő elteltével is voltak bőven francia lehetőségek. A tizenegyesrúgásoknál a magyarok kapusa két büntetőt is hárítani tudott, Tokody pedig utolsóként továbblőtte Pintér csapatát (4-3), ezzel az ETO nagy meglepetést okozott az Európa Liga selejtezőjében.