Kiesett a PSV, a Roma és a címvédő Sakhtar

Az Európa Liga első egyeneskieséses szakaszának visszavágóján kemény csatában maradt alul a Roma a Panathinaikosszal szemben. Dzsudzsák Balázs gólt szerzett, kiállították és a PSV is kiesett. Simán nyert a Liverpool és az Anderlecht.
A Liverpool 1-0-ás előnnyel érkezett Bukarestbe az Unirea Urziceni vendégeként. A románok már a 19. percben kiegyenlítették az összesített állást. Bruno Fernandes teljesen egyedül maradt egy szögletrúgás következtében. Úgy nézett ki, hogy még akár bajba is kerülhetnek az angolok. De fél óra elteltével Javier Mascherrano egyenlített, miután a hazai védők rosszul szabadítottak fel.

Dzsudzsák Balázs gólt szerzett és kiállították

Az argentín középpályás nem habozott, kapásból tüzelt. Öt perccel a félidő vége előtt Rafa Benitez csapata már a vezetést is megszerezte, miután egy megcsúsztatott labda Babel elé került. A holland hat méterről lőtt a kapuba. Az 87. percben Benayoun kezdett szólóba az Unirea tizenhatosának előterében és még mielőtt szerelték volna, tovább passzolt Gerrardnak, a csapatkapitány laposan Arla mellett ellőtte a labdát. Innentől kezdve kényelmessé vált a Liverpool dolga, maradt a 3-1-es vendég vezetés, így az angolok 4-1-es összesítéssel jutott a legjobb 16 közé.

Cissé kettőt is lőtt a Romanak

Kiesett a PSV Eindhoven. A holland csapat a Hamburggal játszott hazai pályán 3-2-őt. Dzsudzsák Balázs szerezte az Eindhoven a 43. percben szerezte meg a vezetést (2-1), de a második félidőben az 57. percben sárga lapot kapott, egy perccel később pedig kiállította a játékvezető. A Hamburg 3-3-as összesítésben idegenben lőtt több góllal jutott tovább.