Rooney megfejelte a Milant a Bajnokok Ligájában

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester United Scholes szerencsés góljával és Wayne Rooney két fejesével 3-2-re győzte le a hazai pályán játszó Milant.
David Beckham végül kezdőként léphetett pályára egykori csapata ellen. Így az angol Pato, Huntelaar és Ronaldinho mögött a középpályán kapott szerepet. A milánóiak a szélekre koncentrálták az erőket. Álomszerűen kezdte a Milan a mérkőzést. David Beckham szabadrúgását követően Evra ollózva próbált menteni, de a labda a bal oldalon álló Ronaldinhohoz került. Egy átvétel után a brazil lőtt, a lövés Carrick lábán irányt változtatott és az elvetődő Van Der Sar kapujában kötött ki a labda. Ezután következett a szokásos szamba a sarokzászlónál. A 3. percben már a Milan vezetett.

Ronaldinho varázsolt az első félidőben

Sokan visszakövetelik Ronaldinhot a válogatottba, nem alaptalanul. A Milan nekiesett a Unitednek, pontosabban Ronaldinho, akit Rafael alig tudott tartani a jobb oldalon. Leonardo csapata sorra alakította ki a helyzeteket, de gólt nem tudtak szerezni, Sir Alex tanítványai pedig csak elvétve jutottak Dida kapuja elé. Fél óra elteltével az angol csapat nem tudott valamire való helyzetet kialakítani, Rooney is folyton csak bosszankodott és veszekedett a többiekkel. A MU középpályásai sokat hibáztak a középpályán, egy ilyen után Huntelaar léphetett meg Ferdinand mellől és csak kicsivel durrantott a kapu mellé. A 36. percben hatalmas szerencsével egyenlített Paul Scholes gyakorlatilag a semmiből. Fletcher jobbról adta be a labdát, a veterán angol pedig úgy találta el a labdát, hogy egy hatalmas luft után a támaszkodórábáról indult a labda a kapuba. Ráadásul még a kapufa is vele volt. Ritkán látni ilyen szerencsés gólt. A 43. percben Beckham először veszélyeztethette volt csapata kapuját, szabadrúgásból tekert fölé az angol. Bár Milan veszélyesebben és szebben is játszott, mint ellenfele, de a félidőben 1-1.

Rooney kettőt is bólintott Dida kapujába

A második félidőt is a Milan kezdte aktívabban. Az első félidőben beálló Favalli tekert Pato felé, aki fejjel a kapu fölé bólintott. Pirlo szabadrúgása az 51. percben majdnem meghozta a hazai vezetést. Van Der Sarnak alaposan nyújtózkodnia kellett, hogy kikotorja a labdát a kapu torkából. A 60.percben ismét a holland kapusnak volt dolga, Ronaldinho nyesését kellett hárítania. De a 66. percben Rooney villant meg. A frissiben beállo Valencia beadását az angol tökéletesen fejelte vissza a hosszúba. És milyen sport a futball, végig támad a Milan, mégis a Manchester jutott előnyhöz. A mérkőzés megfordult a góllal. A 74. percben ismét Wayne Rooney bólintott. Fletcher balról ívelt, a milánói védelem pedig földbe gyökerezett lábakkal álltak és nézték, ahogy az angol a United harmadik gólját szerzi.

Sir Alex örülhetett a mérkőzés végén

Innentől kezdve a MU elkezdte saját játékát játszani, a Milan pedig teljesen tanácstalan volt. De mennyire igaza volt az angol támadónak a mérkőzés előtt, amikor azt mondta, hogy Seedorftól tartani kell. A holland csereként állt be és Ronaldinho passzát a 84. percben pazar módon sarkazta Van Der Sar kapujába. A 86. percben Inzaghi majdnem kiegyenlített.
Megindultak a hazaiak és Nesta majdnem kiegyenlített egy szöglet után a 90. percben. A mérkőzés 93. percében még Evrát kiállította a játékvezető a Pato ellen elkövetett szabálytalansága után. És mire a Milan ismét kezdett játékba lendülni, a portugál bíró lefújta a mérkőzést. Így Milan - Manchester United: 2-3