Félnünk kellene Ibrahimovictól?

A svédek három eseményt említenek meg, amelyeknek kapcsán Zlatan Ibrahimovictól tartanunk kellene.
Egervári Sándor, a magyarok szövetségi kapitánya nyilatkozta, hogy nem kell félnünk Ibrahimovictól. Az ő kikapcsolása, csak egy feladat a sok közül. De fejjel is megverhetjük a svédeket az Európa-bajnokság selejtezőjén. Fontos is lesz, hogy a légi harcokat ne veszítsük el, főleg a saját kapunk előtt, hiszen Ibra bármikor képes betalálni. Íme három esemény, amikor nem tudtuk semlegesíteni a Milan új támadóját.

Veszélyes a svéd, ez tény

Ibrahimovic lábbal sem ügyetlen

2002 október 12-én Európa-bajnoki selejtezőn bólintott nekünk gólt a Rasunda-stadionban a 76. percben. Akkor is Király Gábor volt az ellenfél, és miatta megsérült Ibrahimovic. 1-1 lett a vége.

2005-ben világbajnoki selejtezőn csaptunk össze. Szeptember 7-én idehaza játszottunk ellenük, Ibra pedig az utolsó percekben éles szögből vette be a kapunkat, amellyel nagyon közel kerültek a németországi vb-részvételhez.

Legutóbb 2009 szeptember 5-én talált be ellenünk a svéd hórihorgas támadó. Szintén Budapesten, világbajnoki selejtezőn. A vendégek nyertek 2-1-re, de a 2010-es vébéről lemaradtak.