Magyarország - Moldova: Értékeljük a látottakat

Tegnap este Magyarország megizzadt a győzelemért. De Rudolf Gergely és Koman Vladimir góljaival 2-1-re legyőztük a moldávokat. Nézzük mitől is lett ennyier nehéz ez a mérkőzés.
Már a mérkőzés előtt tudhattuk, hogy Moldova nem lesz könnyű ellenfél, hiába a hazai pálya előnye. Az Egervári érában Magyaroszág mérlege eddig két mérkőzés, két vereség. Anglia ellen 2-1, Svédország ellen 2-0. De nem csak az eredmények alapján, de a látott játék miatt is el lehet mondani, hogy ez a csapat jó lesz idő múlva, de még mindenképp alakulóban van.

Itt az ideje, hogy rátérjünk a meccsre. Nem túlzok, ha azt mondom, az első félidőt felejtsük el úgy, ahogy van. Szinte teljesen elképzelés nélkül játszottunk, hiába volt 3 szervező játékosunk is Gera, Czvitkovics és Koman személyében, mégsem tudtunk komoly veszélyt teremteni. Ráadásul inkább a moldávok domináltak. A második félidő elején pedig rögtön megélénkült a játékunk, amikor Szalai a pályára lépett. A Mainz támadója sokat mozgott mélységben is és keresztben is Rudolf Gergellye, ezzel is megbontva a vendégek védelmének figyelmét.

Szerencsére jött is a gól egy szöglet után, Rudolf laposan lőtte el a labdát, remek megoldás volt, hiszen nedves volt a talaly, laposan el kellett vállalni 16-ról. Nagyon sokáig nem is kellett várni a következő gólig, Koman is laposan lőtte ki a sarkot, ekkor irányíottuk a találkozót.

De ilyen nem lehet csinálni, amit ezután. Szétesett a védelem és a játék is. A moldávok pedig csak jöttek előre, mi pedig ostoba dolgot csináltunk. Behúzodtunk, mélyen a tizenhatos elé, magunkra húzva ezzel az ellenfelet. Nem volt annyira meglepő, hogy kapunk egy gólt. Az pedig, hogy nem egyenlítettek a moldávok, egyenesen szerencse, hiszen katasztrófa volt, amit az utolsó 10-15 percben művelt a válogatott.

Olykor a szívinfarktus kerülgette az embert. De végszónak annyi elég, hogy megvan az első 3 pont, amely örömteli és erre lehet építeni. Elégedjünk meg ezzel. Hiszen ez a győzelem azért kötelező volt!