Sporthírek

Egyiptom és Ghána az Afrika-kupa döntőjében

4-0-ás egyiptomi győzelem az Afrika-kupa elődöntőjében Algéria ellen. A másik ágon Ghána búcsúztatta Nigériát.

Egyiptom - Algéria: 4-0

Hogy mennyire nagy Egyiptom és Algéria között a rivalizálás az ki fog derülni az alábbiakból. Algéria világbajnok résztvevő, Egyiptom nem. Ez annak köszönhető, hogy a 2009-es őszi ki-ki meccsen Algéria legyőzte egyiptomot. Viszont a fáraók azóta készülnek revansot venni a kudarcért. Ez most annyira sikerült, hogy Egyiptom szó szerint megalázó vereséget mért az algír válogatottra. Két statisztikát érdemes feljegyeznünk: 4-0 az eredmény Egyiptom javára és 3-0 a piroslapok száma Algéria javára. Ez eléggé tükrözi a mérkőzés jelentősségét a két válogatott számára.

Zidane parádésan játszott

A 39. percben Rabbou szerezte az első gólt 11-esből. A második játékrész 65. percében Mohamed Zidan elképesztően bolondot csinált védőjéből és minta a világ legegyszerűbb dolga lenne a hálóba pöccintett tizenhat méterről. Ezzel már 2-0 volt és ekkor jött a második kiállítás. Kettős emberhátrányban könnyebben is mentek az akciók egyiptomi részről.

Egyiptom címvédőként a döntőben

A 81. percben Abdel-Shafy is betalált. Zidane volt ezúttal az előkészítő és Shafi meglehetősen éles szögből tűzte kapura a labdát. Erre mondják, hogy kapus onnan nem kaphat gólt. Ám ez megtörtént, 3-0. A 93. percben aztán megérkezett a hab a tortára Gedonak köszönhetően.
Így tehát Egyiptom meglehetősen büszkén nézhet szembe a döntő másik résztvevőjével, Ghánával, aki Nigériát búcsúztatta Gyan góljával a 21. percben.