Gólgazdag döntetlen az Aberdeen - Celtic összecsapáson

A skót Premier league 26. fordulójában az Aberdeen 4-4-es gólgazdag döntetlent játszott a Celtic csapatával. Robbie Keane megszerezte első Celtices gólját.
A forduló előtt a Celtic a második helyet foglalta el a táblázaton hét ponttal lemaradva a listavezető Rangerstől. Az Aberdeen pedig a felsőházi tagságot jelentő hatodik helyen. A harmadik percben a vendég zöld-fehér mezesek szerezték meg a vezetést. Egy hibás előreívelés után Kamara lőtte a labdát az Aberdeen kapujába. Nem tartott sokáig a vendégek vezetése, ugyanis a 9. percben megérkezett a válasz.

Robbie Keane első gólját szerezte a Celticben

A Celtic védői képtelenek voltak felszabadítani, amit Pratton használt ki. A harmadik találatig a 36. percig kellett várni, amikor is kontrát indítottak a vendégek. Az Aberdeen védői ezt képtelenek voltak lereagálni. Brown, a Celtic csapatkapitánya jobbra tette a labdát Keane felé, aki a túloldalon érkező Fortuné elé tálalt. De a következő percben ismét egyenlített a hazai csapat. A bal oldalról bejövő labda Mackie elé került, aki a kapussal szemben könyörtelen volt, 2-2. A 65. percben Robbie Keane gólpassza után megszerezte élete első Celtic-találatát Kamara beadásából, így ismét a vendégek vezettek.

Tony Mowbray bosszankodhatott jobban

A 72. percben egy kétes találat következett, McGeady ívelte befelé a labdát egy kis szöglet után, amely az Aberdeen kapujában kötött ki. Vélhetően még O'Dea beleért, de az eredményen ez nem változtat, 1-4. Ezek után már az Aberdeen pillanatai következtek. Egy kezezés után bűntetőhöz jutottak a hazaiak, amelyet MacLean értékesített, majd a mérkőzés hajrájában szintén ő volt eredményes. Így az Aberdeen - Celtic összecsapás izgalmas mérkőzésen 4-4-es döntetlennel zárult.

Chelsea - Cardiff City: 4-1 VIDEO

E-mail: info@sport-net.hu