Ligue 1: A Valenciennes is megverte a Marseille-t

A hétvégén rendezték a francia bajnokság 2. fordulóját, amely újabb meglepetéseket hozott. Ismét nyert az újonc Caen a Lyon ellen, ezzel szemben a címvédő Marseille megint botlott.
A tavalyi Ligue 1 bajnok Olympic Marseille ismét vereséget szenvedett a bajnokságban. A Caen után a Valenciennes gárdája gyűrte le hazai pályán a jobb napokat is megélt marseillei csapatot. A vörös mezesek Danic góljval és Pujol duplájával 3 gólos előnyre tettek szert a második félidő elején. A Marseille Taiwo 11-ével szépített, majd 5 perccel a meccs vége előtt Traoré 3-2-re alakította az eredményt, de a vendégek egyenlíteni már nem tudtak. A címvédő közel került Luis Fabiano leigazolásához, és ahogy a dolgok állnak rá is fér a Marseille-re a frissítés.

Foghatják is a fejüket a Marseille-iek

A Marseille teljesen padlóra került a pocsék szezonkezdés után

A Ligue 2 bajnoka, a Caen viszont szárnyal. A Marseille legyőzése után a rekordbajnok Lyon ellen is sikerült az újonc csapatnak a három pont megszerzése, az összecsapás 3-2-es végeredménnyel zárult. A 2008-2009-es szezon bajnoka, a Bordeaux sem tudott győzni hazai pályán. A Toulouse diadalmaskodott ellenük 1-2 arányban. A Monaco - Montpellier mérkőzést elhalasztották a H1N1 vírus miatt, a mérkőzés új időpontjáról még nem döntöttek. Egyedül a forduló zárómérkőzésén nem született gól. A Lille hazai környezetben ikszelt az 1. fordulóban 3 pontot szerző PSG-vel.
Ebben a fordulóban 27 gól esett, 4 vendég siker, 3 hazai győzelem és 2 döntetlen született. A táblázaton 100 százalékos teljesítménnyel a Caen Toulouse kettős vezet 6 ponttal, mögöttük a PSG, a Rennes, a Valenciennes és a Nice áll 4-4 ponttal.