Hugo Almeida csereként lőtte tovább a Brement

A német kupa negyeddöntőjében a Werder Bremen hazai pályán 2-1-re győzte le a Hoffenheim csapatát. A csereként beállt Hugo Almeida szerezte a továbbjutást érő találatot.
A mérkőzést óriási havazás előzte meg, ami az összecsapás egész ideje alatt tartott. Bár a Weser-stadion fűtött, azért az időjárási körülmények nem kedveztek a csapatoknak. A bajnoki tabellán a Werder Bremen áll jobban, tőle három potra leszakadva a Hoffenheim követi. A két gárda gyakorlatilag lemásolja egymás eredményét, mindkét csapat a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet elveszített és csak egyet tudott megnyerni.

Hugo Almeida továbblőtte a Brement

A nyolcaddöntőben a hazaiak a másodosztályú Kaiserslautern ellen, amelyet 30-ra megnyertek. Érdekesség, hogy mindhárom találat fejjel született. Így tehát Thomas Schaaf együttese komoly erőt képviselhet a levegőben. A vendég Hoffenheim a szintén második ligás Koblenzet gyűrte le 4-0-ra, ahol az egyébként nagyon erős Maicosuel Ibisevic csatárduó is betalált. A vendégek a mérkőzés előtt úgy érkeztek, hogy semmi esélyük sincs a Weser-stadionban. A kupaspecialista Schaaf mester pedig olyan luxusban érezhette magát, hogy Tim Borowsky, Rosenberg és Huga Almeida is csak a cserepadon kezdett.

Naldo bombagólt szerzett a Hoffenheim ellen

A zöld mezesek kezdték aktívabban a mérkőzést, egy kiugratás után Özil mehetett volna a kapura, de ő túl önzetlen volt és Pizarro felé passzolt, aki elől a védők még menteni tudtak. A 27. percben egy szabadrúgáskombináció után a Werder brazil védője, Naldo csodálatos szabadrúgásgólt szerzett Hildebrand kapujába. Ez volt az a momentum, amikortól a vendégek átvették az irányítást, de két veszélyesebb helyzetet leszámítva nem tudtak gólt szerezni.

Thomas Schaaf a Werder trénere

A második félidőre a havazás elállt, de ezzel együtt a csapatok is valamelyest visszavettek a tempóból. Komoly helyzet egyik oldalon sem volt. De a 73. percben a Hoffenheim megszerezte az egyenlítő gólt. A frissen beállt ghánai Tagoe érkezett egy beadásra a brémai kapu elé és első labdaérintésére a hálóba bólintott, megelőzve a kapust. Ezzel gyakorlatilag a semmiből szerzett egyenlítést a vedég együttes. A 76. percben máris érkezett a válasz a hazaiaktól. A szintén épp hogy beállt Hugo Almeida révén. A portugál egyszerűen betört a tizenhatos előterébe és mielőtt összezártak volna előtte a védők, ellőtte a labdát. 2-1! A játékrész további részében már nem sikerült szépítenie a Hoffenheimnek, így a Werder Bremen a legjobb négy között.

A többi mérkőzésekre a holnapi nap folyamán kerül sor.