Sporthírek

Közel a bajnoki cím

A Barcelona a Sevilla 3-2-es idegenbeli legyőzésével már csak egy győzelemre van a spanyol bajnoki címtől.
Utolsó nagy próbáján is túl van a spanyol bajnoki címvédő Barcelona. Pep Guardiola csapata a Sevilla otthonába látogatott a La Liga 37. fordulójában, ahol nagyon is komoly ellenállással kellett szembe néznie. Mindenki tudta, hogy két fordulóval a szezon vége előtt már csak a Sevilla az a csapat, amely képes lehet pontokat rabolni a Barcától. Viszont az első félidő nem ezt tükrözte. Már az 5. percben essi kapott labdát a leshatáron Maxwelltől. Gólt is lőtt a hosszúba. A 28. percben pedig már Xavi ugyratta ki egy zseniális droppal Bojant, aki megszerezte a második találatot. Az 56. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a hazaiak, miután Konko megkapta második sárga lapját. Pár percre rá jött is az újabb katalán találat.

Guardiola mérgében a kispadot könyökölte le, amikor a Sevilla szépített

Guardiola mérgében a kispadot könyökölte le,
amikor a Sevilla szépített

Messi lövése pont a spanyol elé pattant, ő pedig egyből kapura tűzte. Érdekesség, hogy a Barca a Tenerife elleni 4-1-es mérkőzésén is ez a három játékos talált be. Pár perccel később viszont felébredt a Sevilla, vagy inkább elaludt a barca, mert Fredric Kanouté lépett meg és passzolt a kapuba. Három perc sem kellett Luis Fabiano találatához és máris 2-3 állt az eredményjelzőn. Egy gyors szabadrúgás után ssmét nagy védekezési hibát mutatott be Pep Guardiola csapata, aki mérgében a kispadott ütötte. Az eredmény és a mérkőzés vége szoros lett, a Barcelona ezzel a győzelemmel nagyon közel került a bajnoki címhez.