Nyert az Arsenal, előzött a MU

Hétvégén az angol labdarúgó bajnokság 29. fordulójában hat mérkőzést hat mérkőzés közül négyet játszottak le. Az Arsenal 3-1-es győzelmet aratott a Burnley ellen, míg a Manchester United 1-0-ás idegenbeli győzelmével ideiglenesen megelőzte a Chelseat.
Meglehetősen csonka fordulót rendeztek szombaton és vasárnap a Premier League 29. fordulójában. A soros bajnokikkal párhuzamosan ugyanis FA-kupa negyeddöntőket is rendeztek, így nyolc csapat ennek a kötelezettségnek tett eleget. A bajnokságban szörnyen teljesítő Portsmouthnak fekszik a kupaszereplés. A Pompey 2-0ra győzte le a Birmingham City-t. A Fulham mondhatni bravúros eredményt ért el (0-0) az egyébként nagyon jó játékerőt képviselő Tottenham ellen, amely a bajnokságban Bajnokok Ligája szereplő pozíciót szeretne elérni. A Carling kupában a Manchester Unitedtől 2-1-re kikapó Aston Villa az FA-kupában is remekel, hiszen a második ligás Reading ellen aratott idegenbeli 4-2-es győzelmével már az elődöntőben van, ahol a Chelseavel kell összecsapjon a döntőbe jutásért. Ha már Chelsea, a londoni kékek sima 2-0-val túlléptek a Stoke City csapatán.

Fabregas szerezte az Arsenal első gólját

Amíg ez a nyolc csapat kupamérkőzésen szerepelt, addig az Arsenal begyűjtotte a három pontot aktuális ellenfele, a Burnley ellen. Az ágyúsok Cesc Fabregas találatával szerezték meg a vezetést. A spanyol középpályás Samir Nasritól kapott egy belöbbölt labdát, amelyet még a kapus mentése előtt a hálóba passzolt a 34. percben. A második félidő elején Nugent egyenlített, az ágyúsok felszabadító rúgását félpályáról fejelte vissza Mears, az angol támadó pedig egyedül maradt és átemelte Almunia felett a labdát. A 60. percben Theo Walcott kezdett szólóba jobb oldalon a tizenhatos előterében. Elkezdtett befelé húzni és ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot. A mérkőzés ráadásában az orosz válogatott Andrej Arshavin is elindult befelé a labdával, szinte lemásolta Walcott találatá, 3-1.

Ferguson (balra) csapata begyűjtötte a kötelező három pontot

A Manchester United a Wolverhapton otthonában igyekezett begyűjteni a három pontot. Ez nehezen ugyan, de sikerült Sir Alex Ferguson csapatának. A mindent eldöntő találatot a veterán középpályás, Paul Scholes szerezte a 73. percben. Így a vörös ördögök ideiglenesen átvették a tabella irányítását  két ponttal megelőzve a Chelseat. Az Everton egy gólgazdag összecsapáson 5-1-re győzött a Goodison Parkban a Hull City ellen. Mikel Arteta a 17. percben szerezte meg a hazaiak első találatát Yakubu bal oldali beívelését követően. De a 32. percben megérkezett a szépítő találat Cairney-nek köszönhetően.

Cairney még egyenlíteni tudott az Everton ellen

A fiatal angol középpályás egy szabadrúgás után kifejelt labdát ballal bombázott a kapuba. Hét perccel később Arteta ismét betalált és megint az Everton vezetett. A második félidőben Garcia a saját kapuját vette be, növelve a liverpooliak előnyét. A mérkőzés hajrájában Donovan, az amerikai kölcsönjátékos, utána pedig Rodwell talált a Hull kapujába. Így az Everton 5-1-es győzelmet aratott a bajnoki fordulóban. Az alsóházi rangadón, a West Ham - Bolton mérkőzésen a kalapácsosok 2-1-es vereséget szenvedtek a vendégektől, így a Wanderers egy helyet fentebb lépett a tabellán.