Premier League: Idegenben győzött az Arsenal

Az angol élvonal harmadik fordulójának nyitómérkőzésén a Blackburn Rovers fogadta hazai pályán az előző fordulóban 6 gólt rúgó Ágyúsokat. Vendég sikerrel zárult az összecsapás.
Az Arsenal edzője, Arséne Wenger nagyon erős kezdőtizenegyet állított össze. Fabregas, Van Persie, Theo Walcott és Arshavin is helyet kapott a kezdőben, Rosicky és Chamakh azonban így a kispadra szorultak.
Az első félidő 5. percében a vendégek már helyzetbe is kerültek. Diaby lövése azonban Grellán változtatott írányt. Pár perccel később a Blackburn előtt adódott gólszerzési lehetőség. Az első gólra a 20. percig kellett várni. Az Arsenal ügyeletes gólzsákja Theo Walcott lőtte ki a hosszú sarkot egy gyönyörű Van Persie kiugratás után. Az angol csatár így már négy gólnál jár a bajnokságban. Az Ágyúsok öröme azonban csak 7 percig tartott. El-Hadji Diouf szépen ment el a bal oldalon, és gurított középre Mame Biram Dioufnak, aki megszerezte a hazaiak egyenlítő gólját.

Arshavin szerezte a győztes gólt

Arshavin egy elé pattanó labdát lőtt kapásból a kapuba

A mérkőzés 33. percében a gólpasszt adó Robin Van Persie-t sérülés miatt le kellett cserélnie Wengernek, helyette Chamakh érkezett. A második félidő elején az Arsenal magához vette a kezdeményezést, és az 51. percben sikerült is a győztes gól megszerzése. Sagna beadását Fabregas bombázta kapura, de az egy Blakcburn védőről éppen Arshavin elé pattant, aki kihasználta a lehetőséget. A vendégeknek volt még lehetőségük a gólszerzésre, de az eredmény maradt 1-2. Így az Arsenal ismét nyert a PL-ben.