Robben gólja döntött a német rangadón

A Werder Bremen 3-2-re kikapott hazai pályán a Bayern Münchentől. Arjen Robben gólja döntötte el a találkozót a 78. percben.

Werder Bremen - Bayern München 2-3

Ahogyan azt vártuk a Bundesliga 19. fordulójának rangadója, a Werder Bremen - Bayern München találkozó meglehetősen izgalmasra sikerült. A hazaiak számára kezdődött jól a mérkőzés. A Werder már a 10. percben előnyhöz jutott Hunt góljának köszönhetően, aki Marintól kapott nagyszerű labdát a tizenhatosnál. A támadó pedig élt is a lehetőséggel és Butt kapujába bombázott.

Nem volt könnyű Wiese dolga

Ám sokáig nem örülhetett a hazai csapat, ugyanis Müller már a 25. percben egyenlített. A bajorok támadója, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, besétált a brémai vádők között a büntetőterületre és a jobb sarokba passzolt. Tíz perccel később már Luis Van Gaal csapatánál volt az előny Ivica Olic Lahm jobb oldali beadására érkezett a hosszú oldalon és a kapuba pofozta a labdát. A bajorok támadója még a kapufának is neki ütközött és beütötte a kezét. Így 2-1-es vendég vezetéssel ért véget az első félidő. Buttot aztán a félidőben le kellett cserélni, helyére Rensing állt

Robben eldöntötte a találkozót

Mivel két kiváló német csapatról van szó, a nagy iram garantált volt a második játékrészre is. Mindkét gárda aktív volt az ellenfél térfelén. A Bréma a 75 percben kiegyenlített. Hugo Almeida pazar átemelést kapott és még estében el tudta lőni a labdát Rensing mellett. De Robben az egész mérkőzés alatt nagy formában játszott. Ennek meg is lett az eredménye a 78. percben. A holland szélső egy jobb oldali szabadrúgást egyenesen Wiese kapujába lőtt. Bár a szög éles volt, a labda tökéletes évben tekeredett a bal felső sarokba. Igaz Robbennek még a kapufa is segítségére volt. Így tehát Werder Bremen - Bayern München: 2-3