Sporthírek

Wayne Rooney jókor volt jó helyen

Az angol Liga-kupa elődöntőjének második mérkőzésén a Manchester United léphetett a Wembley-be vezető útra. A vörösök 3-1-re győzték le a városi rivális Manchester City-t.
Nem lehetett panasz a mérkőzésre. Hiszen ha a két manchesteri klub csap össze egymással, akkor biztosra vehetjük, hogy kő kövön nem marad. Így volt ez ma este is az Old Trafford gyepén. Sokan megszólaltak a mérkőzés kapcsán, mindenki bizakodott. Végül a United bebizonyította, hogy még mindig jobb, mint városi vetélytársa.

Tevez ismét borsot tört Sir Alex orra alá

Az első félidőben gól nélkül mehettek pihenőre a csapatok, de ez egyáltalán nem garantálta az eseménytelen második játékrészt. Az 52. percben Paul Scholes nyitotta a gólok sorát. Giggs a jobb oldalon némi forgolódás után középre tette a labdát, ahonnan Carrick lekészítette lövésre a veterán középpályásnak a labdát. Scholes pedig köszönte szépen, és el is helyezte a sarokba. Ebben a pillanatban a Liga-kupa szabályai szerint hosszabításra állt a mérkőzés. A 71. percben ismét a középpályások mutatták meg magukat. Nani Fletcher mellére tette a labdát, aki a tizenhatoson belül már nem volt lövő pozícióban, így visszapasszolt Carrick-nek, akinek a lövése valahogy a City védőinek lába között-mellett utat talált a kapuba. Ezzel 2-0 volt a vörösöknek és ők álltak továbbjutásra.

A Wembley már várja a csapatokat

A 76. percben azonban Tevez egalizált mindent. A szinte egész mérkőzésen tarthatatlan Bellamy bal oldalról lőtte középre a labdát, az argentín csatár pedig megelőzve Rio Ferdinand-ot besarkazta a labdát az egyébként egész mérkőzésen bravúrozó Van Der Sar kapujába. Sir Alex Ferguson bánhatja, hogy könnyelműen eladta Tevezt a City-nek. Ugyanis az argentín szerezte a kékek mindhárom találatát a MU kapujába.

De azért világsztár valaki, mert egyszer elég megvillannia. Wayne Rooney gyakorlatilag az egész mérkőzés alatt el volt tűnve. Ám a 91. percben Rooney megmutatta, miért vadászna rá a nagy klubok. Giggs jobb oldali beadása Rooney fejét találta meg, ezzel kialakult a 3-1-es végeredmény, a Manchester United pedig címvédőként küzdhet meg az Aston Villa ellen a döntőben az új Wembley-ben.