Magyar Utánpótlás Sport

Veretlenül zárt a Tatabánya

A Diósgyőr nyerte a Borsodi Nemzeti Terembajnokság első, nyíregyházi selejtező-tornáját, az Enternet FC Tatabánya két döntetlent játszott csoportjában.

Két csoportban küzdöttek a csapatok a nyíregyházi selejtezőben. Az egyik hármasban az Enternet FC Tatabánya, a DVTK és a Vác mérkőzött egymással, míg a másik csoportban az MTK, a Gyirmót és a házigazda Nyíregyháza szerepelt. A Tatabánya első mérkőzésén 1-1-et játszott a DVTK-val. A piros-fehérek az első félidő végén Granát góljával szerezték meg a vezetést, az egyenlítő találatot Köntös szerezte a második játékrész utolsó percében egy távoli lövéssel. A Bányász második mérkőzésén a Váccal találkozott, ahol legalább négy gólt kellett szereznie a döntőbe jutásért (a DVTK-Vác mérkőzés 4-1-re végződött) és egyet sem kapni. A terv egyik része sikerült, a kék-fehérek megszerezték a négy gólt (Szalai 3-szor, Deme 1-szer volt eredményes), azonban a Vác is négy alkalommal talált a kapuba, így nem sikerült a továbbjutás. A tornát a DVTK nyerte, miután a döntőben 1-1 után büntetőkkel 4-3-ra verte a Gyirmótot.