3-2-es diadal

Nem maradt el a Szpari tegnap délutáni, az ukrán Polygraphtekchn elleni edzőmérkőzése.
A katasztrofális hóhelyzet ellenére a nyíregyházi Városi Stadion dolgozói fáradtságos munkával remek pályát biztosítottak a szerdai edzőmérkőzés résztvevői számára. Az elmúlt héten Debrecenből 4-1-es győzelemmel búcsúzó ukrán Polygraphtekchn szerdán 14 órától tehát lejátszhatta edzőmérkőzését a Nyírség-Spartacus együttesével. Már az első percekben eldőlt, hogy nagyiramú mérkőzést láthat a bátor publikum, mely még az áldatlan állapotok ellenére is kimerészkedett a sportpályára. A küzdelem első találatát bizony öngólként jegyezhette fel Hajdó Attila játékvezető, miután egy jobboldali beadást az ukrán Pevrak egy hazaadás során szó szerint saját kapujába fejelt. Csopik hálóőr ugyanis ez idő tájt éppen üresen hagyta birodalmát: 1-0. Úgy tűnt, az első félidőben az öngóloké lesz a főszerep. Egy vendég kísérlet Téglási kapuja felé szállt, mely Szatke lábán irányt változtatott - megzavarva a nyírségi hálóőrt: 1-1. Rövid pihenő után újult erővel vágtak a kissé felfrissített csapatok a második 45 percnek. A piros-kékek egy szép akciót követően, Túróczi révén máris vezetést szereztek: 2-1. Ám Kis Károly tanítványai nem örülhettek túlságosan sokáig, hiszen egy jól irányzott lövéssel Berun megszerezte a vendég egyenlítést: 2-2. Ezt a nyírségiek nem hagyhatták annyiban, és Kocsis egy gyönyörű bombával pontot tett a küzdelem végére: 3-2. A győzelem megszerzése mellett további pozitívumként említhető, hogy a mérkőzés abszolút sportszerűen zajlott. A nyíregyházi találkozót - a debrecenivel ellentétben - tehát se csete-paték, se tizenegyest érő megmozdulások nem tarkították.