A Chelsea az FA-kupa döntőjében

3-0-ra legyőzte a Chelsea az Aston Villa csapatát az FA-kupa elődöntőjében. A londoniak első gólját Drogba szerezte a második félidő közepén, a hajrában Malouda és Lampard biztosította be a továbbjutást.
A Premier Leagueben két fordulóval ez előtt hatalmas pofont kapott az Aston Villa a Chelseatől (7-1). Az FA-kupa elődöntőjében a birminghami alakulat ezúttal jobban tartotta magát, de Didier Drogba a 67. percben túljárt Brad Friedel eszén és megszerezte a vezető találatot. Egészen a 89. percig 1-0 állt az eredményjelzőn, amikor jött Florent Malouda és betalált, ekkor a csereként beállt Michael Ballack szolgálta ki csapattársát. A végső hármas sípszó előtt még Franck Lampard is bevette Friedel kapuját, egy kicsit túljátszott szituáció után.

O'Neill jogosan volt dühös a játékvezető miatt

A Chelsea a döntőben a Tottenham - Portsmouth páros győztesével mérkőzik meg az FA-kupa trófeájáért. AZ Aston Villa így ebben a szezonban második vereségét könyvelhette el a Wembleyben (a Manchester Unitedtől 2-1-re kapott ki a Liga-kupa döntőjében). Martin O'Neill, a birminghamiek menedzsere dühös volt a játékvezetőre, mivel szerinte Howard Webb tizenegyestől fosztotta meg csapatát, amikor Obi Mikel leterítette Agbonlahort a tizenhatoson belül. "Ez vitathatalan. Még a Chelse játékosai is tudták, a reakciójuk mindent elárult, tizenegyes volt." A szakembert azt sem nézte jó szemmel, amikor John Terry, a Chelsea csapatkapitánya lerúgta James Milnert. "Ez egyenesen piros lap kellett volna legye"- mondta O'Neill.