Sporthírek

A cserék voltak a nyerő emberek a United ellen

A Goodison Park közönsége ismét győzelemnek örülhetett. A Premier League 27. fordulójában ezúttal a Manchester United vol a szenvedő fél, az Everton 3-1-re győzte le Sir Alex Ferguson csapatát.

Everton - Manchester United: 3-1

Két forduló alatt már a második nagy nevő ellenfelét győzte le az Everton hazai pályán. Előző héten a Chelsea-t 2-1-re, most pedig a Manchester Unitedet 3-1-re győzte le Davis Moyes csapata. Közben az Everton a hét közben még a Sportin Lisbont is megverte az Európa Ligában. A vendégek hét közben a Milannal csaptak össze, ahol egy igen fordulatos mérkőzésen 3-2-re nyertek idegenben. A soron következő bajnoki mérkőzés lüktető iramban kezdődött, helyzetek mindkét oldalon. Luis Saha, az Everton támadója a 14. percben Van Der Sar kapufáját találta el. Két perc elteltével pedig már a vendégeknél volt az előny. Rooney keresztezett Valencia felé, az ecuadori játékos lapos beadása pedig irányt változtatott egy védő lábán, így Dimitar Berbatov elé került. A bolgár pedig hét méterről bebombázta a labdát Tim Howard kapujába.

Valencia készítette elő a United gólját

Nem kellett sok időnek eltelnie, jött az egyenlítő találat. Heitinga egy hosszú előreíveléssel próbálkozott, ami sikeres is volt. Két manchesteri védő sem tudta semlegesíteni a támadást, a lepattanót pedig Diniyar Bilyaletdinov jó húsz méterről a vendégek kapujába lőtt, Van Der Sar pedig földbe gyökerezett lábakkal figyelte, ahogy a labda a hálóba vágódik, 1-1. A 25. percben Wayne Rooney megszerezhette volna volt csapata ellen a vezető találatot. Szép mélységi visszalépés után az angol Berbatovval kényszerítőzött, majd az Everton kapujára tört. Tim Howardot elfektette, már csak egy passz kellett volna, de az egykori csapattárs, Phil Neville megakadályozta Rooney-t. Maradt az 1-1.

Van Der Sar tehetetlen volt az Everton góljainál

Már a második játékrészbeb jártak a csapatok, amikor Darren Fletcher a kapu mellé bombázott. A 76. percben aztán megszerezte az Everton a vezető találatot. Pienaar szaladt el a bal oldalon és laposan a szinte frissen beállt Gosling felé passzolt, aki okosan a sarokba helyezett. A mérkőzés hajrájában Rooney szabadrúgásból próbált gólt szerezni. Nem Howardon múlott, hogy nem ment be a labda. Most jön a slussz poén a mérkőzés végére. A 88. percben Steven Pienaart válto Rodwell a 90. percben kialakította a 3-1-es végeredményt egy egyéni szóló után. Így a Manchester United 3-1-es vereséget szenvedett az Everton otthonában.