Az Inter a Bayern ellenfele a döntőben

A Barcelona 1-0-ra legyőzte az emberhátrányban játszó Inter csapatát, azonban ez kevés volt a továbbjutáshoz. Így az Inter játszhatja a Bajnokok Ligája döntőjét a bayern München ellen.
Bekövetkezett az, amitől Pep Guardiola, a Barcelona edzője a legjobban tartott a mérkőzés előtt. Ez pedig az, hogy az Inter beáll védekezni a tizenhatosa elé és nem lesz elég terület a gólszerzési lehetőséghez. Kettő gólt kellett volna szerezzen a Barcelon és nem mellékesen egyet sem kapnia, ahhoz, hogy a madridi döntőbe mehessenek. A 28. percben nagy fordulatot vett a találkozó. A játékvezető kiállította Thiago Mottát, amiért odaütött Busquets arcára. Ez bírói hiba volt, mivel nem volt súlyos az eset, viszont amit utána a középpályás művelt az megért egy piros kártyát.

Thiaago Motta csapott oda Busquetsnek, ezért kiállították

Ezután támadni próbált a katalán együttes, csakhogy az Inter védelme felállt a tizenhatos előtt. Ezt úgy kell érteni, hogy Samuel Eto'o és Diego Milito is védőt játszott, ha a helyzet úgy kívánta. Néhány lövőhelyzetig eljutottak a hazaiak Pedro, Messi és Ibrahimovic révén, ám ezek elkerülték Julio Cesár kapuját. Az első félidő végén Ibrahimovic járt a legközelebb a gólszerzéshez. A svéd támadó szabadrúgásból vette célba a bal felső sarkot, ám centikkel mellé repült. A második félidőben minden onnan folytatódott, ahol a két csapat abba hagyta. Pep Guardiola csapata kereste a réseket, de a vendégek tudtak hibázni. Messi próbálkozott távolabbról befelé törve, de az Inter kapusa még bele tudott piszkálni a hálóba tartó lövésbe. Szinte helyzeteket sem tudott kialakítani a Barcelona, úgy beállt az Inter. Nem véletlenül óriási stratéga José Mourinho.

Piqué zseniális gólt lőtt, de kevés volt

Bizony kitalálta az ellenszert a Barca játékára. A mérkőzés már a hajrá felé közeledett, amikor Xavi kínálta meg Julio Cesárt egy életerős lökette, de a kapus a helyén volt. A 84. percben viszont a már szinte támadót játszó Piqué forgatta meg védőjét a tizenhatoson belül és fordulatból betalált a kapuba. 1-0 hat perccel a rendes játékidő vége előtt. Nagyon telt az idő, de nem történt semmi. De a hosszabbítás 1 percében Bojan elé pattant a labda, aki felvarrta a hálóba a labdát. 2-0 lehetett volna, ám a bíró nagyon helyesen vette észre, hogy az eset előtt Touré kezére pattant a labda. Jött a hármas sípszó José Mourinho és a teljes Inter küldöttség diadalittasan rohant be a Camp Nou gyepére ünnepelve a döntöbe jutást, amelyet története során először ért el az Inter. Így tehát május 22-én a Santiago Bernabeuban Bayern München - Inter Bajnokok Ligája döntő összecsapást rendeznek.