Sporthírek

Az oroszok győztek

Negyedik helyen végzett a magyar válogatott a 8. Főiskolai Teremlabdarúgó VB-n. A világbajnok Oroszország lett.
Az oroszok a fináléban 4:1-re nyertek Olaszország ellen, és megérdemelten lettek világbajnokok. Tiszavasváriban a magyar válogatott Ukrajnával mérkőzött a bronzéremért. A csoportmérkőzések során a két együttes 3:3-as döntetlent játszott. Ezúttal a kék-sárgák kezdtek jobban, és Brunko révén már az 5. percben vezetéshez jutottak. Egy perccel később Ambruszt érkezett, és egyenlített. A félidő hajrájában aztán kétszer is betaláltak az ukránok, és 3:1-re elhúztak. Fordulás után Jávor István kockáztatott és lehozta kapusát. Lichtenberger góljával 3:2-re feljöttek a mieink, de utána Kravchenko és Deynega is gólt lőtt. Simon Balázs még szépített, így a végeredmény 5:3 lett. A magyarok ezzel fennállásuk legjobb eredményét érték el a negyedik hellyel. A torna legjobb magyar játékosának a kapus Márkus Ákost választották.