Sporthírek

Csomagolhat a ZTE

A ZTE is belépett a teremtorna győzelemért harcoló együttesek táborába.
Izgalmas találkozót ígért az utolsó csata a teremtorna döntőbeli két kiadó hely szempontjából.
A Hévíz és a Sopron mérkőzött legutoljára egymással, mely során a hévízieknek mindenképpen győzniük kellett.
Nem rontott egymásnak a Sopron, illetve a Hévíz a mindent eldöntő szombati döntőn.
Csiszár azonban felpörgette a hangulatot, amikor a játékvezető 2 percre kiutasította a pályáról. A változás a tempót is felgyorsította, mivel az emberelőnyt kihasználva a Hévíz - fonnyadt révén - megszerezte a vezetést: 1-0.
Stieber kiállítása viszont "elvitte" az emberelőnyt. Hamarosan Tóth Mihály bekékülésével ismét foghíjassá vált a Sopron. Ám az újabb sansszal már nem tudtak élni a hévíziek.
Fordulás után azonban Czafit révén elhúzott a Hévíz: 2-0.
A hajrában óriási csata alakult ki a döntő gólért. S a labda három és fél perccel a végső dudaszó előtt valóban beakadt a hálóba. De melyik együttes hálójában? Nos a találattal a hévízi kaput tisztelte meg a soproni Pintér. Így pedig a házigazdák ugorhattak és lélegezhettek fel, hiszen a Hévíznek már két gól kellett volna a továbbjutáshoz.
Nem egészen egy perccel a vége előtt Pintér kiállításával kinyílt a kapu a hévíz előtt az újabb találatok megszerzésére. A vendégek viszont rendre elpuskázták a helyzeteket, csakúgy, mint a továbbjutást a debreceni fináléba.
Csakúgy, mint a fináléban azonos, 7-7 pontot rúgott össze a két együttes. S, ekkor kezdődött a számolgatás: melyik együttes "számláján" található több rúgott gól. A gólversenyt a házigazda Zalaegerszeg nyerte, így a Bozsik-legénység masírozott be a teremtorna debreceni döntőjébe.
A bronzérmet a Bük szerezte meg, a Sopron pedig az utolsó helyen zárta a szombati fordulót.
A gólkirályi címen hárman osztozkodtak: Radu Sabo, Nagy Lajos (ZTE) és Mihalecz Péter (Büki TK) egyaránt háromszor talált be a kapuba.