DVTK-Szpari: 4-2

Hatalmas küzdelemben, nem mindennapi körülmények között végül a házigazda Diósgyőr szerezte meg a győzelmet a szombat délutáni DVTK-Nyírség bajnoki küzdelem során.
Nyírség: Szabó A. - Lakatos, Kádár, Kosán (Kocsis), Kiskapusi - Túróczi, Csernyijenko (Göncz), Bábik (Baka), Karkusz - Győri, Bardi DVTK: Nagy Z. - Szakos, Horváth T., Constantin, Filó (Rob) - Vojtekovszki, Vitelki, Vén (Kiser), Sándor - Montvai (Balás), Binder Gól: Sándor, Horváth, Constantin, Binder, illetve Győri (2) Szombat 13 óra: eljött tehát a várva várt pillanat, amikor is a Szpari a diósgyőri arénában küzd. Mielőtt azonban Kassai rohamot fújt volna, egyperces néma csend honolt a DVTK stadionjában. Az egybegyűltek ugyanis a napokban elhunyt diósgyőri törzsszurkolóra, id. Balogh Istvánra emlékeztek. Majd Mészáros László "megadta" a kezdő rúgást. Ezt követően pedig elkezdődhetett az ádáz küzdelem. A házigazdák egyáltalán nem tisztelték a Nyírséget, pedig utóbbi fekete öltözete bizony tekintélyt parancsoló volt. A diósgyőriek már az első percben megdolgoztatták Szabó Attilát, aki szépen védte Constantin fejes próbálkozását. A nyíregyháziaknak sem kellett több: Karkusz indította Bábikot, aki Túróczinak passzolt, ő pedig Győrit vette célba. Ám a labda elsuhant a támadó előtt. Peregtek az események, s Túróczi végezhette el a vendégek szabadrúgását. A labda elsuhant a fejek felett, ám Nagy éber maradt és még meg tudta akadályozni, hogy a Nyírség megszerezze a vezető találatot. Az egyébként is feszült hangulatot még inkább fokozta Kiskapusi becsúszása. Ezt látván Vojtekovszki rögvest a nyíregyházi védő mellett termett és lökdösésével "elnyerte" a játékvezető sárga lapját. A szabálytalankodó kiskapusi is megkapta büntetését, a sárga lapot. Miután lecsendesedtek a kedélyek, "tovább"-ot intett a játékmester. Ezután Kosántól Győri kapott egy gyönyörű labdát, aki azt tökéletesen vette le, de sajnos a hazai háló felé bombázott. Hol az egyik, hol pedig a másik együttes veszélyeztetett, amikor a háziak részéről Sándor lódult meg, s betörve Szabó területére megszerezte a diósgyőri vezetést. Nem volt elég, hogy a Nyírség egygólos hátrányba került, a nyíregyházi szurkolótábor még egy transzparenst is kifüggesztett a DVTK drukkerek számára, melynek szövege rendkívül sértette az egykoron megsérült diósgyőri szurkolót. A diósgyőri drukkerek közül többen is beugráltak a kerítés mögül, így Kassai néhány perces pihenőt fújt a két együttes számára. Miután a rohamrendőrök rendezték a helyzetet, a mérkőzés folytatódhatott tovább. Az első félidő közepén Horváth nem tudni, miért belerúgott Bábikba, aki ekkor már a földön feküdt. Az értelmetlen, egyértelműen szándékos cselekedetet Kassai piros lap helyett csupán sárga lappal nyugtázta. Nem éppen jó előjel ez a második játékrészre nézve. Ekkor még a közönség nem is tudta, milyen meglepetésekben gazdag második 45 percet láthat majd. A kisszünet után egyértelműen kirajzolódott, hogy a vendég együttes nem nyugtázta az eredményt. Mind a tizenegyen hatalmas iramot diktáltak az ekkor még mintha az öltözőben pihenő diósgyőriekkel szemben. A nagy igyekezetet siker koronázta, amikor egy kontratámadásból megszerezték az egyenlítő találatot. Hogy is történt mindez? A hazaiak lövését Szabó gyönyörűen hárította, majd az éber Bábik azonnal meg is lépett a labdával, mely Győrihez került. A remek támadó pedig szépen be is gurította a házigazda hálóba: 1-1. Megtört a jég! A Szpari egy kicsit felszabadultabban játszhatott tovább, ám még korántsem jelentette azt, hogy vége szakadhat a mérkőzésnek. Alig néhány perccel később pedig Bardi passzolt gyönyörűen Győrinek, aki megtolta balra a labdát - hatástalanítva így az "akadályozó tényezőt", majd a vendégháló jobbjába lőtt: 2-1. Ekkor már Pajkos János is érezte, hogy ha "fiai" így haladnak tovább, bizony el is veszíthetik végleg a mérkőzést. Így a pálya szélén melegítő játékosai közül Kisert, illetve a sérüléséből felépült Robot hivatta magához. Mindeközben a hazaiak pontrúgásból máris egalizáltak: Vojtekovszki szabadrúgását Horváth a vendéghálóba fejelte: 2-2. Pár perccel később pedig Vojtekovszki sarokrúgását Constantin feje "kapta el", s ezzel már 3-2-re vezetett a Diósgyőr. Annyira megdöbbentette a két, gyors találat a nyíregyházi együttest, hogy már nem volt annyi erejük, hogy ismételten egyenlítést szerezzenek. Ráadásul egy újabb diósgyőri roham következtében a hazai együttes még tovább növelte előnyét a nyírségiekkel szemben: egy Rob-Binder összjáték során lett 4-2. Hiába jött be Kosán helyett Kocsis, úgy tűnt, a vendégek nem tudtak felülkerekedni az újabb találatokon. Vagy mégis? Alig 10 perc volt hátra a mérkőzés végéig, amikor Kocsis remekül ugrott ki, ám Kiser utolsó emberként felvágta a nyírségi támadót. Egyértelmű piros lap!!! De, nem, Kassai választása ezúttal is a világosabb színű lapra esett. Kis Károly próbált váltani még az utolsó percekben is, így Bábikot Baka, majd pedig Cernyijenko-t Göncz váltotta a pályán. A végeredményen azonban az újabb cserék sem tudtak változtatni, így a DVTK 4-2-es győzelmet aratott a Nyírség-Spartacus felett. Érdekes (költői) kérdés vetődhet fel a mérkőzés láttán: vajon hogyan alakult volna az eredmény, ha kevesebb sárga, és több piros lapos döntés születik a mérkőzésen?