Elmaradt a meglepetés

Hétfő este a nyolcba való bejutásért küzdött a Bujtosi Szabadidő Csarnokban a Marso-Isobau NYKK a Magyar Kupa keretében.
Az ellenfél az NB I/A-s Univer Kecskeméti SE volt, akik ellen meg is lett volna az esélyünk, hiszen a Kupa szabályai szerint a csapat négy külföldi játékosa közül csak egy léphetett pályára.
Nem sok kellett a bravúrhoz, az utolsó játékrészben viszont nem tudtuk tartani a tapasztaltabb vendégcsapatot, így 85-88-as végeredménnyel elestünk a továbbjutástól.
Nemcsak a játékosok és a vezetőség, hanem a kosárlabda-szerető közönség is nagy izgalommal várta a mérkőzést, ugyanis megvolt az esély, hogy hazai pályán sikerül megfogni a Kecskemétet.
Az első három negyed alapján ez valószínűleg sikerülhetett is volna.
A mérkőzés első néhány percében kicsit megszaladt a Kecskemét, a korábban nyíregyházi színekben játszó Mérészt kapta el igazán a lendület, bár tőle szokatlanul erőszakos játékot láthattunk. Az egyedüli külföldiként játszó Radenkovics csak a negyed felére tudott bemelegedni. Siskáék a 7 pontos különbséget olyannyira tudták tartani, hogy az utolsó pár percben Jovanovics három triplájának köszönhetően átvehették a vezetést.
Ezután a kecskemétiek edzőjének néhány tanáccsal sikerült segíteni fiain, így a negyedet egypontos előnnyel zárták: 23-24.
A továbbiakban - játékvezetői asszisztálás mellett - sorra dobta a pontokat a két csapat. Amikor az Univer három-négy ponttal vezetett, az NYKK mindig kiegyenlített, vagy meg is előzte Radenkovicsékat. A házigazdák részéről minden játékos igyekezett kivenni a részér a pontok növeléséből, sőt, bravúros labdaszerzéseket is láthattunk, például Jávorszkitól.
A vendégek a negyed végén öt ponttal az Iso mögött volt, ám Tanács két ziccerének köszönhetően egyre zsugorodott az előny: 45-44.
A hosszú pihenő úgy tűnt, jót tett a fiúknak, Siska, Jánossi, Gergely, Jovanovics és Krivacsevics is folyamatosan kosarakat szereztek, és ismét visszahozták az ötpontos különbséget. Mérész és Radenkovics azonban kezébe vették a dolgok menetét, és pillanatokon belül fordítottak az eredményen.
Nagy sikert aratott az a néhány pillanat, amikor Gergely először nem talált be a kosárba, de saját labdáját megmentve második kísérletre már pontot szerzett. Ez volt Krivacsevicsék részéről a negyed utolsó kosara, a harmadik játékrész végeredményét két büntetőjével Radenkovics állította be: 66-67.
Az utolsó hét percig minden a korábbi forgatókönyv szerint zajlott, ekkor azonban gyengülő védekezésünknek és a rossz dobószázalék miatt hét ponttal megugrott a Kecskemét, ami lélektani előnyt jelentett számukra. Hiába talált be Jovanovics még háromszor a kosárba, és Siska is értékesített kosara mellett egy büntetőt, Tanács is szerzett három pontot. Jovanovics három betalált büntetőjével már csak egy ponttal maradt le a csapat Takácsék mögött, de egy kiharcolt személyivel dobásra került a sor, és ez azt jelentette, hogy a nyíregyháziak elveszítették a mérkőzést.
A mérkőzés után Horváth Imre edző elmondta, hogy egy jó kecskeméti csapat ellen léptek pályára, akiket tartani lehetett volna, ha az NYKK védekezése nem romlik le annyira. A csapat ráadásul számos labdát elveszített, és a gyorsjátékban is lemaradt.
A nyíregyházi tréner végezetül sok sikert kívánt az Univernek a bajnoksághoz.