Élvezetes győzelem

Vasárnap este 18 órától idén első alkalommal lépett pályára a bajnokság keretén belül a Marso-Isobau NYKK. A fiúk 117-83 arányban verték a Tiszaújvárost.
A mérkőzés nem is kezdődhetett volna máshogy, mint az aznap 32. születésnapját ünneplő Jovanovics triplájával, majd a Krivacsevics ziccere is betalált. Siska zsákolásával már 9-3 volt az eredmény, majd mintha a nyíregyházi csapat egy kicsit megmerevedett volna: három perc alatt egyetlen duplát sikerült a kosárba juttatni, míg az újvárosiak 1 pontra megközelítettek minket. A negyed végére sikerült egy kicsit összerázni a csapatot, bár az 5 pontos előny még nem volt elég megnyugtató. (25-20)
A második negyedre belelendültek a játékba fiaink, hiába szórta azonban a tapasztalt Kovács a kosarakat, az újonnan feljött Boczkó és Kollár is kivette részét pontszámaink növeléséből. Közben persze gyönyörű megoldásokat láthattunk a hazaiaktól, Jovanovics és Gergely harmonikus összjátékából egy közönségsikert arató kosár született. Bár a másik oldalon Gócs is szórta a pontokat, és a korábban a Nyíregyházi Főiskola színeiben játszó Orosz is dobott kosarat, Jovanovicsékat nem lehetett megállítani. Olyannyira nem, hogy Boczkó két szép betörésével a második félidő kezdete előtt 55-35 volt az eredmény.
És ha valaki azt gondolta volna, hogy az NYKK nem képes még ennél is jobban játszani, az nagyot tévedett: 10 pontos rohamukkal szinte megállásra kényszerítették a vendégeket. Noha láttunk a tiszaújvárosiaktól néhány felvillanást, és Kovács továbbra is remekelt, ő egyedül azonban nem tudta magával húzni a csapatot. Ekkor Horváth Imre folyamatosan hozta fel a fiatalabbakat, nekik is játéklehetőséget adva, és nem kellett csalódnia bennük. Jávorszki irányítása alatt Kollár, Adorján és Tóth is értékesített ziccert, és Tóth kosarával már 33 pontra nőtt az előnyünk. (88-55)
A negyedik játékrészben már csak nyíregyházi nevelésű játékosokat láthattunk a pályán: Gergelytől ismét két fantasztikus asszisztot láthattunk, melyet az ifjak igyekeztek is rendre kihasználni. Természetesen sikerült a 100. pontot is megszerezni, és senki sem lepődött meg, hogy - immár harmadjára - Adorján hármasával kerekítettek háromjegyűre. Jó volt látni, hogy a fiatalabbak is élményjátékot játszanak, feloldódtak a pályán, és még a különbséget is tudták tartani. Beigazolódott tehát Horváth edző azon vágya, hogy itthon több mint 3 ponttal kell nyernünk. (117-83)

Horváth Imre edző: Gratulálok a csapatnak! A kezdeti görcsösség után sikerült feloldódni, és nagy örömömre a fiatalok is megállták a helyüket.

Jánossi Tamás: A mérkőzés elején nem volt érezhető a két csapat közötti fizikai és tudásbeli különbség, de csapategységünk ezután összeállt, és élvezetes kosárlabdát játszottunk. Már nemcsak a győzelemre kellett odafigyelni, hanem a közönségnek is játszhattunk. Mi, fiatalok is képesek voltunk a különbséget tartani, kisebb periódusokban növelni is. Reméljük, a közönség is élvezte a meccset, hiszen nem szabad elfelejteni, ez elsősorban egy játék. Köszönjük mindenkinek a bíztatást, reméljük, hozzuk továbbra is ezt a formát, és így vágyainkat, céljainkat elérhetjük.

Siska János: Szerettünk volna visszavágni a tiszaújvárosi vereség miatt; mivel régen volt a csapatnak sikere, eleinte nehéz volt felpörögnünk az első negyedben. A második félidőben azonban sikerült beindulni, és a papírformának megfelelően alakult a mérkőzés, ráadásul a cseresor is bebizonyította, hogy helye van a csapatban. Köszönjük a bíztatást, és remélem, a következő mérkőzéseken is sikerül jól játszani.

A csapat legközelebb a Diana SE otthonában játszik január 26-án 16 órától.