Emlékverseny

Több mint 300 résztvevője volt a nemrég tragikus körülmények között elhunyt kempo mester emlékére Budapesten, az Elektromos Sportcsarnokban megrendezett viadalnak.
A küzdősportolók színe java összejött, hogy tisztelegjen a mester emléke előtt. Megyénkből a Tai-Qi SE. és az Ujfehértó Tai-qi klub versenyzői léptek küzdőtérre.
A nyíregyházi csapatot erősítette az utóbbi időben profi ökölvívóként jeleskedő Miló Viktória is. Mivel ez a keleti küzdősportokban megőrizte amatőr státuszát, nem volt akadály, hogy megnyerje a fegyveres-kata és a kata mester kategóriáját. A harmadik aranyat a küzdelmi versenyben nyerte. Az elődöntőben olyan imponáló fölénnyel nyert, hogy a döntőbeli leendő ellenfele visszalépett, nevetve mondva, hogy ő még egy kicsi élni akar.
Nagyon jól sikerült a visszatérés a majd két évet súlyos betegség miatt kihagyó, egykori korosztályos világbajnok Balogh Szabolcsnak is, aki szintén aranyéremmel térhetett haza, a light contact küzdelmek után.
Sifu Miló András és Izsó J. Mihály versenyzői az összetett versenyben is az élen végeztek. Formagyakorlatban Lobosóczki Anett (2) és Veres Richárd szerzett még aranyérmet, míg Facsar Csaba, Veres Richárd, Lobosóczki Anett, és Veres Mercédesz a dobogó harmadik fokára állhatott, a különböző korosztályokban. A Ligh-contact küzdelemben Gergely (65kg.) Balogh Szabolcs (50kg.), Tóth Norbert (55kg.), Hosszú Ferenc (45kg.),Kerecsen Gábor(40kg.), Veres Richárd (35kg.), Veres Alex (35kg.), Veres Mercédesz (35kg.), Lobosóczki Anett (50kg.), Somogyi Renáta (65kg.), első helyezetten végeztek.
Stefán Fruzsina, Törő Mariann, Süveges János, Szabó Ádám, második, míg Csernák Anita a harmadik helyen végeztek súly és korcsoportjaikban.
A három menetből, (light-contact, judo és földharc) álló Chikara-kurabe versenyszámban is remekeltek a mieink. Stefán Dávid, Veres Alex, Tóth Norbert első, Süveges János, Lobosóczki Anett második, Cernák Anita, Veres Richárd, és Törő Marianna bronzérmet szerzett.