Felállt az NYKK

Úgy tűnik, végre kilábalt a három meccs óta tartó pechsorozatból a Marso-Isobau NYKK. Szerda este a Salgótarjáni Fekete Sasokat győzték le magabiztos, 94:70-es végeredménnyel.
A jelenlévő 200 néző számára meglepetésként hatott, hogy három játékossal bővült az NYKK játékosainak létszáma - nem véletlenül, hiszen az utolsó pillanatig igyekeztek titokban tartani. Egyet azonban közülük már biztosan ismer a hazai kosárlabda-szerető közönség: ő Gergely Tamás, aki 1999-ben búcsúzott el ettől a sporttól, de mint kiderült, egyáltalán nem végleg. Tavaly az NB II-es MGFSC csapatában játszott, ahol meg is nyerte a bajnokságot, most pedig az Isobau-t segíti néhány meccs erejéig a tapasztalt játékos.
Jávorszki Gábor és Fedja Jovanovics szintén csatlakoztak a gárdához. Jávorszki, akit ezentúl a 8-as mezben láthat a közönség, utoljára a Soproni Ászok csapatában játszott, és irányítóként próbálhatja ki az együttes. A bosnyák Fedja Jovanovics korábban a Dombóvár sorait erősítette, majd egy hónapot Kecskeméten játszott, és most az idény végéig az NYKK-nál mutathatja be tudását.

A kezdő ötösben Siskán, Krivacsevicsen, Jánossin és Herczkun kívül az edző azonnal kipróbálta Jávorszkit. Az első negyedben kiegyenlített küzdelmet láthatott a nézősereg, felváltva értékesítette a kosarat a két csapat. Fordulópontnak minősült a negyed 9. perce, amikor az ellenfél 18-17-nél egy ziccerrel átvette a vezetést, és már nem is adta ki a kezéből a játékrész végét jelző sípszóig. Így az NYKK 3 pontos hátránnyal várhatta a következő 10 percet.
A második negyedben a játékvezetőké volt a főszerep: kezdődött mindez azzal, hogy Krivacsevics labdaszerzése után támadhatott az Iso, miközben Siska kiabálva jelezte, hogy fogják a kezét, mégis ő kapott személyi hibát. A keményen védekező ellenfél sikeresen blokkolta a hazaiakat, és jól kijátszotta a támadóidőt, melyeket értékesített pontokkal zártak. Ekkor már a dél-szláv játékos is a pályán volt, és be is mutathatta képességeit. Igazán kritikus a 7. percben volt a helyzet, amikor a vendéggárda 13 pontos előnyt szerzett, ugyanis az NYKK játékosai nagyon rossz százalékkal dobták a középtávoli és távoli dobásokat. A hátrányból valamelyest sikerült lefaragni Jávorszki triplája és büntetői, és Krivi, Siska és Jovanovics ketteseivel. A játékvezetők a maguk módján tovább "brillíroztak", nemcsak a frissen beállított Gergelynek ítéltek oda jogtalan faultot, hanem Herczkunak is. Érthető volt hát a nézők felháborodása.
A pihenő után 41-49-es pontaránnyal folytathatták a játékosok a mérkőzés második félidejét. Bár a Sasok szerezték meg a feldobásból az első támadás jogát, Siska azonban labdát szerzett, és egy gyönyörű asszisztot adott Krivacsevicsnek, aki élt is a lehetőséggel. Majd 6 olyan perc következett, amikor feltámadtak a hazaiak, szórták a kosarakat, a salgótarjáni gárda azonban egy pontot sem tudott a kosárba helyezni. Az NYKK lendülete nem hagyott alább, továbbra is jól alkalmazták a zónás védekezést, ami teljesen megbénította az ellenfelet. Jovanovics magabiztosan dobálta a triplákat, Krivi pedig a közelieket - egy két ember közötti befordulással hatalmas tapsvihar tört ki a nézők körében. Fantasztikus hangulatot okozott az a momentum, amikor a Gergelyt fogó játékosnak faultot ítéltek, így a center kettőt dobhatott. Mindkettőt kihagyta, de ő szerezte meg a lepattanót, így újra kosárra dobhatott. Ezzel sem talált be, de újra ő szedte le a lepattanó labdát - habár három salgótarjáni védte kosarat. Ilyen fergeteges negyedet zárt a két csapat (64-59). A hazaiak 23 pontos rohamához képest a vendégek csak 10-et értékesítettek a negyedben.
Az utolsó játékrészben elsőként az Iso szerezhette meg a labdát. Siska nem is tétlenkedett, két embert lehagyva dobta be a ziccert, majd a többiek is - az előző negyed sikerein felbuzdulva - szórták az értékes pontokat. A leforrázott Sasok értetlenül álltak a helyzet előtt, bizonyára nem értették, hogy az első két negyed sikerei után mi történhetett, ráadásul az utolsó három percig összesen két egységgel tudták növelni pontjaik számát. A hazaiak repültek úgy, mint a sasok, minden játékos kivette a részét a pontgyártásból. Az utolsó két percben szedte össze magát az ellenfél, de akkor már késő volt: a huszonöt pontos előnyből már csak faragni lehetett. A mérkőzés Siska két duplájával fejeződött be, 94-70-es végeredménnyel.

Horváth Imre edző a következőt nyilatkozta: az első két negyedben egy nagyon jól felkészült salgótarjáni csapatot láthatott a közönség, de egy kevésbé begyakorolt, ám a jelek szerint annál eredményesebb zónázással sikerült meglepni őket.
A csapat szombaton a MAFC otthonába látogat, ahol egy elég rossz minőségű pályán számos válogatott játékos ellen lép pályára - remélhetőleg sikerrel.