Győzelem idén utoljára

A karácsonyi pihenés előtt még egy megmérettetés várt a Marso-Isobau NYKK csapatára, akik az aranyvasárnapot egy 69-89-es győzelemmel tetőzték be a DEKE ellen.
Az ellen a DEKE ellen lépett pályára a nyíregyházi csapat, akivel a Magyar Kupa selejtezőjében már találkozott, és 40 pontos vereséget mért rá. A debreceni csapatnak azonban nem sikerült revansot venni.

Az egyetemisták nagyon durván játszottak, próbáltak mindent megtenni azért, hogy ne sikerüljön az ellenfélnek kosarat dobniuk. Ezt nagyrészt meg is tudták valósítani, és ehhez a játékvezetők asszisztálásához is szükség volt. Érdekes módon Krivacsevics az első tíz perc alatt már négy személyi hibát elkönyvelhetett magának. Ráadásul Jovanovicsot fellökték, és még neki ítéltek támadó személyi hibát. Ennek ellenére sikerült az első negyedben előnyhöz jutnunk, Krivacsevics, Jovanovics és Jávorszki révén 9 pontos előnyt szereztünk, és persze meg kell említeni Herczku gyönyörű zsákolását is. (11-20)
A második negyed is igen eseménydúsan zajlott: rögtön az első két percben három faultot fújtak Siskáéknak a játékvezetők, és pontot is csak a 12. perc végén tudtunk először szerezni Herczku révén. Ezután egyenlő arányban talált be a kosárba a két csapat, a vendégek részéről Jovanovics triplákkal és egy szép betöréssel növelte a pontok számát, majd Jávorszki és a Krivi helyett belépő Jánossi is betalált. A félidő egyik utolsó, és felháborító jelenete az volt, amikor Jovanovics hármasa a kosárban landolt, ám a játékvezetők lépésre hivatkozva nem adták azt meg. (29-43)
Ezután a combsérülés miatt nem sokat edző Jávorszki brillírozott Jovanovics mellett, háromból három büntetővel is betalált, és a triplákkal sem fukarkodott. Az ellenfél sem kímélte a szabolcsiak kosarát: bár nem dobtak túl biztosan. Az Isobau is sok ziccert kihagyott, de a büntetőket egész szép arányban értékesítették, így a negyed végére már 22 pont volt a különbség a vendégek javára. (74-52)
A végjáték is bővelkedett fordulatokban, a 31-34. percben az NYKK csak két pontot szerzett, a hazaiak pedig négyet. Ekkor már Jánossi is megszerezte ötödik személyi hibáját, így Krivi lépett a helyébe. Jávorszki mozdította el a csapatot a holtpontról egy hárompontossal, majd az előző negyedben becserélt Boczkó is megszerezte első pontjait. Jovanovics is szert tett negyedik személyijére, majd Krivacsevics is sikeresen kipontozódott - helyére Kollár lépett. Az utolsó két ziccert szerző Jovanovicsnak is el kellett hagynia a pályát a 40. percben, helyette a hátralévő néhány másodpercben Adorján szerepelhetett. A 69-89-es végeredményt, és ezzel a győzelmet tehát biztosan vezetve, de számos hiányossággal állította be a nyíregyházi csapat.

Horváth Imre edző a mérkőzés után elmondta, hogy a rossz dobószázalék ellenére örül a győzelemnek.
A csapat következő mérkőzése január 6-án lesz, amikor az NB I-es Kecskemétet fogadják a Magyar Kupáért való verseny keretében.