Hétvégén rallycross

Hétvégén rendezik Máriapócson a rallycross amatőr versenysorozat zárófutamát. A Marso-Nokian Kupa előtt még több kategóriában nyitott az elsőség kérdése.
Egyelőre csak egy sorozatgyőztes van, ifj. Zentai Sándor személyében. A mátészalkai rallycrossversenyző tavaly is nyerte az 1600 ccm alatti nyugati gépek sorozatát, és most is egy futammal a zárás előtt már győztesenk tekintheti magát. Zentai idén valamennyi futamon győzött, de ennek ellenére elképzelhető, hogy rajthoz áll a vasárnapi Marso-Nokian Kupán is.
Több helyen még adott a kérdés, ki nyeri a végén. A Ladásoknál Pető Tóth Gábor, Hibján József és Berke József is nyerhet még, míg az 1600 ccm felettieknél Béke Attilától már nem lehet elvenni az elsőséget. Nagy viszont a harc a dobogó második és harmadik fokáért. A négykerékhajtásúaknál Török Csaba vezet összetettben. A futam vasárnap reggel kezdődik selejtezőkkel, míg a döntőket délután 2 órától rendezik.