Hollandia fordított, kiesett Brazília!

Hátrányból fordítva nyerte meg Holandia 2-1-re a negyeddöntőt Brazília ellen Felipe Melo öngóljával és Sneijder fejesével. Hollandia az elődöntőben.
Átok ül a brazilok kék-fehér szerelésén, ez már biztos. 1974-ben Németországban 2-0-ra nyert Hollandia Brazília ellen. Akkor is kékben játszott a Selecao. És most sem sikerült nyerni. A 10. percben Robinho kapott remek kiugratást Maicontól és rögtön vezettek a brazilok. Örültek is az eredménynek, mert ráültek nagyon, amely a második félidőben alaposan megbosszulta magát. Az 53. percben szinte a semmiből egyenlítettek a hollandok egy gyors szabadrúgás után. Sneijder tekerte be a labdát, Júlio Cesar borzasztóan jött ki (rá nem jellemző) és a labda Felipe Melo kobakját érintve a hosszúban kötött ki.

Itt még örültek a brazilok

A 68. percben aztán jobbról jöhetett Robben szöglete. Középen Kuyt bele csúsztatott, Sneijder pedig bólintott 2-1, fordítottak a hollandok, a brazil védelem pedig földbe gyökerezett lábbal nézte végig mi történik. nem is tudták elviselni, a 73. percben Felipe Melot kiállította a japán játékvezető, Nishimura, amiért bele talpalt Robben combjába. Őrült rohanásba kezdett Brazília, de nem hogy az egyenlítés nem jött össze, majdnem 3-1 lett, amikor kinyíltak a mérkőzés végén. Ugyanis három támadó és egy védő volt, de ki tudták hagyni a hollandok. Ettől függetlenül a 2-1-es előny kitartott a 94. percig, Hollandia pedig Brazília legyőzésével a legjobb négy között.