Hollandia már a döntőben

Hollandia 3-2-re legyőzte Uruguay-t a világbajnokság elődöntőjében. Ezzel ismét európai csapatot között fog eldőlni a trófea sorsa.
Első alkalommal fordul elő az, hogy európai döntőt rendeznek olyan világbajnokságon, amelyet nem Európában rendeznek. Hollandia ugyanis 3-2-re legyőzte Uruguay-t az elődöntőben. Giavanni van Bronckhorst bombagóljával már a 18. percben előnyhöz jutottak a narancsmezesek. Igaz az esetet egy van Bommel szabálytalanság előzte meg. Ám ez semmit sem von le a veterán védő érdemeiből, aki elképesztően lőtte ki az uruguay-i kapu hosszú felső sarkát. A félidő végére azonban kicsit megrázták magukat a dél-amerikaiak, így a 41. percben Diego Forlán egyéni megmozdulásai után 1-1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

Van Bronckhorst lövése háríthatatlanul szállt Muslera kapujába

Van Bronckhorst lövése háríthatatlanul
szállt Muslera kapujába

A második játékrészben meglehetősen hullámzó volt a mérkőzés képe. olykor a hollandok irányítottak, olykor pedig Uruguay. A vége ennek az lett, hogy az Oranje érvényesítette akaratát és a 70. percben Sneijder lövése talált utat magának az alsó sarokba. Hidegzuhanyként hatott Tabarez csapatára a három perccel később bekapott Robben fejes, ugyanis ekkor már 3-1 volt az állás. Látszott uruguay játékán, hogy már hite veszítettek, ezt jelezte Forlán lecserélése is. Ám a hajrára ismét fel tudtak pörögni a kékek és Maxi Pereira lövése Stekelenburg kapujában kötött ki a 91. percben. Nagy hajrába kezdtek Tabarez fiai, ám újabb találat nem esett, Hollandia így 1974 után ismét döntőt játszik, Uruguay-nak pedig be kell érnie a bronzmeccsel.