Sporthírek

Keserű vereség

3:1-es vereséget szenvedett az NYVRC a Kaposvártól. A nyíregyháziak nyerték ugyan az első játszmát, a mérkőzés további része viszont nem a csapatokról, a két játékvezetőről szólt. A találkozó után nagy volt a felháborodás a Bujtosi Csarnokban.
Négy olyan játékvezetői hiba történt a meccsen, mely döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Pedig minden olyan szépen indult. Az első játszmát simán nyerhette volna az NYVRC. 24:19 után azonban megtorpant, és csak a 8. szettlabdát sikerült értékesíteni.
A második játékrészben 22:20-nál a kaposváriak kiütötték a labdát, és a mérkőzésvezető annak rendje -módja szerint hazai pontot ítélt. 23:20-helyett mégis 22:22 lett, mivel Pelikán másodbíró szerint Pampuch hozzáért a labdához, sőt reklamálás miatt ifj. Juhász vezetőbíró még egy sárgát is kiosztott, ami ugye büntetőponttal is jár. A fejben megzavart hazaiak el is bukták a szettet.
A 3. játékrészben már nemcsak a nyíregyháziak fejében, hanem a hálóban is elszakadt a cérna, így ez a szett erről, és a somogyiak nyeréséről lett híres. Aztán jött a 4. játszma, ahol a két játékvezető megint reflektorfénybe került. Úgy gondolták, saját maguk döntik el a mérkőzés sorsát, így Nyíri szabályosnak tűnő megmozdulása után vendégpontot ítéltek, majd Botos Ferencnek adtak piros lapot. A tréner eddigi pályafutása során egyszer kapott sárgát, és most sem igazán értette, mi az oka a kizárásnak. Innentől aztán eldőlt a két pont sorsa, és a nyíregyháziak 3:1-re kikaptak. Az NYVRC jövő héten kedden a Kecskemét ellen javíthat, feltéve, ha nem megint a Juhász - Pelikán játékvezetői páros érkezik Nyíregyházára.