Meglepetés

Meglepetés
Az amerikai Bown és a török Kilic hiányzását megtudva sokak fejében, igaz kimondatlanul, de ott motoszkált, hogy esetleg sikerül meglepnünk a háromszoros Bajnokok Ligája-győztes olasz Bergamo-t. Sikerült!
NRK-Nyíregyháza-Foppapedretti Bergamo 2:3 (25:15, 27:29, 25:16, 21:25, 11:15)
A belga De Knibber és Frigne bírópáros sípja után, mintha álomba merültünk volna, hiszen ilyen kezdést talán csak ott reméltünk.
Csakhogy ez nem álom volt, hanem valóság, és a mérkőzés első technikai szünetére csapatunk már 8:5-ös vezetéssel vonult, ami a szett során csak nőtt. Lányainknak szinte minden sikerült, és amikor a világbajnok Piccinini a háló alját célozta meg, az eddig a Bajnokok Ligájában egyetlen szettet sem bukó taljánok edzője, Mario Di Pietro időt kért (13:8). Erdősnééket ez azonban cseppet sem zavarta meg, és kihasználva az ellenfél minden hibáját tíz pontos előnyre tettek szert (20:10). Innen már nem lehet kikapni - fordult meg a fejekben - ,és nem is lehetett. Szerencsére így gondolta ezt csapatkapitányunk, Natalia Papizsanszkaja is, aki 25:15-re befejezte az első szettet.(1:0)
A második szett, csakúgy mint az első, Kiss Kati pontjával indult, de még csak meg sem fordult a fejünkben az újabb szett nyerés, hiszen azt hittük, hogy az első játszmát már nem lehet felülmúlni. Vagy talán mégis? Az újabb 8:5-ös, és 14:8-as állás azonban újra reménykedésre adott okot, nem is beszélve Mátraiék játékáról. Akimova, Schlégl, Papizsanszkaja, - de felsorolhatnánk az egész csapatot - megoldásait egyszerűen nem akarták elhinni Gujskáék. Talán azért, hogy kicsit felocsúdjanak játékosai az olasz edző 20:15-nél időt kért, és ez most segített, hiszen két pontra felzárkózott a Bergamo (21:19). A különbség ekkor azonban újra háromra nőtt, de Piccinini világklasszishoz méltó nyitása újabb talján pontot eredményezett, így Ludvig Zsolt is kénytelen volt - a mérkőzés során első alkalommal - időt kérni (23:22). Az első játszmalabda a mienk, aztán kettő az olaszoké. Pattanásig feszült hangulat, egy Bergamo ász, majd hálóérintés Erdősnénél (27:29), és ez végül megmentette az olaszok becsületét. (1:1)
Az egyenlítés ellenére lányaink nem adták fel, sőt! Ebben a szettben is kemény védőmunka és szemet gyönyörködtető akciók jellemezték Kissék játékát, és bár az első két játszmában 16 pontot szerző Turlea teljesítménye továbbra sem lett rosszabb, 20:13-nál végre hátra dőlhettünk. Sőt! Mátrai Vera centertámadását követően újra meghajolt előttünk a háromszoros Bajnokok Ligája győztes, és 25:16-os szett-eredménnyel már 2:1-re vezettünk.
A negyedik szett az egész meccsen remekelő Akimova nyitásával kezdődött, és a játszma során egyetlen nyugodt percet nem adtunk az olaszoknak. Bár Turleáék már három ponttal is vezettek (7:10), de Kiss Kati jóvoltából kiegyenlítettünk, és 21:21-ig - bízva az óriási sikerben - tartottuk magunkat. Az olaszok azonban nem akartak nekünk ekkora örömet okozni, és ezt követően zsinórban négy pontot szerezve (21:25), egyenlítettek. (2:2)
Az ötödik, és egyben mindent eldöntő, felvonásban is volt még tartalékunk, aminek köszönhetően 4:6-ról 8:7-re fordítottunk. Talán ekkor jöttek rá a taljánok, hogy ennek a fele sem tréfa, és Nikolics két ászát követően már három ponttal vezettek (9:12). Mivel sáncunkról rendre kifelé pattant a labda, 10:14-nél meccslabdához jutott ellenfelünk, amit Piccinini értékesített, megnyerve ezzel az igen magas színvonalú találkozót.
Bár a mesebeli siker elmaradt, köszönjük lányok!