Nehéz győzelem

Kemény meccset tudhat maga mögött a Marso Isobau NYKK férfi kosárlabda csapata. Tegnap délután 17 órától a Debreceni EKE együttesét fogadták, akik hárompontos különbséggel utazhattak haza.
Várható volt, hogy nehéz mérkőzéssel néz szembe a csapat, de azt nem gondoltuk volna, hogy ennyire nehéz lesz. Nemcsak a játékosok és az edzők, hanem a nézők is szinte végig verejtékezték a 40 percet.

Siska, Jánossi, Herczku, Boczkó és Krivacsevics ötöse állt fel kezdőként a hazai csapatból. Az első negyed is igazolta, hogy a nehéz meccsre vonatkozó jóslatok megvalósulni látszanak: már rögtön az első kosarat a debrecenik szerezték, ráadásul Jánossi szabálytalansága miatt még egy büntetőpontot is értékesített az ellenfél. A válasz gyorsan jött, Krivacsevics dobta be a hazai első két pontot, majd ő folytatta még néggyel. Először Siska révén 9-8-nál vezettünk, ám ez ideiglenes előny volt csak, az 5. percben átvették az egyetemisták a vezetést. Ekkor két bravúros zsákolást is láthattunk a debreceni el Sabadi és Lakatos részéről. Ezután 3-4 percig fejetlenség uralkodott a pályán. Mindkét oldalon sorozatosak voltak a kihagyott kosarak, az eladott labdák. Horváth Imre edző ki is kérte első idejét, és Jánossi helyett Zácóit hozta fel. Az előny azonban nem csökkent, Krivacsevics két értékesített büntetőjével is 19-23 lett az első negyed eredménye.

A második negyedben a feldobásból hozzánk került a labda, és újra Krivi brillírozott: az ellenfél egyik játékosa már a hálóból szedte ki a labdát, ezért nemcsak a két pontot adták meg, hanem még két büntetőt is dobhatott a tapasztalt csapatkapitány - maximális teljesítménnyel. A hangulat egyre fokozódott, amikor az ellenfél 8 ponttal vezetett, és a játékvezetők egy támadó személyi hibát ítéltek nekünk. Ekkor már a debreceni edző is kikelt magából, aminek következménye játékvezetői figyelmeztetés lett. Krivacsevics is érezhetően feszült volt, amikor a bírók nem adtak meg nekünk egy személyit. Az első félidő utolsó másodperceiben Boczkó hármas dobása alatt szabálytalankodtak vele, így időntúli büntetődobásokat értékesíthetett, melyekből kettőt sikerült is. A két gárda 38-39-es részeredménnyel mehetett a hosszú pihenőre.

A második félidőre mintha megtáltosodtak volna a csapatok, hatalmas elánnal robogtak a pályán és küzdöttek egymás ellen. A feldobás után miénk lett a labda, és folytatódott a nagy hajsza. Körülbelül öt percen keresztül fej-fej mellett haladtak a fiúk. Hol az egyik csapat vezetett egy ponttal, hol a másik. A 26. percben tudtunk négy ponttal elhúzni, azonban az ellenfél értékesített egy hármast, ezzel gyorsan lefaragták a hátrányt. Jánossi kosarával, majd Krivacsevics két büntetődobásával és egy nehézkesen megszerzett kosarával ötegységnyi előnyre tettünk szert. A fiaink ezután gyorsan labdát loptak, s az így bedobott kosárral 54-47-es pontarányokkal várhatták a csapatok az utolsó játékrészt.

A negyedik részben az ellenfél ügyes labdaszerzéssel a hétpontos hátrányból négyet le is dolgozott, míg mi egyetlen kosarat sem dobtunk. Siska kosarával tudtunk csak elmozdulni, ekkor azonban már egy kis fejetlenség és kapkodás volt észlelhető a pályán. Mindezek ellenére - vagy talán pontosan ezért - a nézők szűnni nem akaró lelkesítése és bíztatása töltötte be a csarnokot. Az ellenfél ráadásul sorozatos lépéshibákat vétett, és személyi hibáikat összegyűjtve már bármilyen, ellenünk elkövetett szabálytalanságnál két büntetőt dobhattunk. A debreceni edző sem tudott már uralkodni önmagán, a sok vitatkozásnak technikai hiba lett az eredménye - ezeket értékesítve kilenc ponttal vezettünk néhány perccel a végső sípszó előtt. Az utolsó pár percben már látszott, hogy a csapatokon úrrá lett a feszültség okozta fáradtság, újra kapkodó lett a játék, ezért mindkét edző cserélgette a játékosait, a hazaiak pedig Boczkó révén dobálhatták a büntetőket. A mérkőzés végére a vendégek voltak a kitartóbbak, így 72-69-re hozták fel a mérkőzést - a győzelem azonban még így is itthon maradt.

Horváth Imre, a nyíregyháziak edzője azt nyilatkozta, hogy a győzelem ellenére nincs megelégedve a fiúk teljesítményével. Kiemelte azt, hogy a csapat játékát az összeszedetlenség és a kapkodás jellemezte, és nem minden esetben követték a játékosok az utasításokat. Bár védekezésben feljavult a gárda, az ellenfél zónázása megzavarta őket annak ellenére, hogy az edzéseken sokat gyakorolták.

Egy biztos, hogy nehezebb dolga lesz a csapatnak, ha Debrecenbe kell látogatniuk.

Az NYKK legközelebbi mérkőzését október 26-án játssza Tiszaújvárosban, itthon pedig november 3-án mérkőzik meg újra.