Sporthírek

NYKK-Göd: 103-84

Az NYKK nehezen, de mégis győzelmet aratott a Göd együttese ellen a hétvégi házi bajnokin.
"Ez volt eddig a legnehezebb mérkőzésünk" - mondta Jávorszki a Göd elleni meccs után. És valóban, a fiúk kicsit mereven kosárlabdáztak, bár ebbe a sok sérülés is közrejátszott. A lényeg, hogy a célként kitűzött minimum 8 pontos győzelem megszületett, így a csapat készülhet a pénteki, Salgótarján elleni nagy csatára. Döcögve indult a játék a Marso-Isobau NYKK csapatának, az első kosarat – ráadásul egy triplát – az ellenfél szerezte meg. Majd Siska, Jovanovics és Krivacsevics egymás után következő kétpontosaikkal átvették a vezetést. A vendégeknek ekkor még sikerült kiegyenlíteniük, majd 8-8-nál még egyszer, azután azonban mindig csak a hazaiak mögött kullogtak. Néha sikerült pillanatokra visszafogniuk Jávorszkiékat, de megállítani nem. Közben fantasztikus összjátékot láthattunk különféle asszisztokkal a következő párosításokban: Jánossi-Jávorszki, Siska-Jánossi, és nem beszélve Krivacsevics folyamatos gólpasszairól (24-18). A második negyed kicsit rosszabbul kezdődött, mint az előző, hiszen a gödi csapat egy duplát és egy triplát is egyből a kosárba juttatott, így az első tíz percben szerzett hatpontos előny egyre csökkent. Jávorszki azonban a hátára kapta a fiúkat egy hármassal, és Jánossi bemutatott egy zsákolást. A következő két percben nagyon jó védekezést mutattak be Siskáék, mellyel blokkolták a vendégek játékát. A játékvezetők jogtalan fújásai ellenére az Iso 10 pontos előnyt tudott szerezni, és ezt meg is tartotta a játékrész végéig (49-39). A második félidő első kosarával hazai részről ugyanúgy Siska talált be, mint a mérkőzés első percében. Ezután azonban az NYKK védekezése visszaesett, és a labdát is nehezen sikerült a kosárba helyezni, így a Göd ekkor feltámadni látszott, 8 pontra is megközelítették a hazaiakat. A játékvezetők azonban a figyelem középpontjába kerültek azzal, hogy a negyed felénél már mindkét csapatnak összegyűlt az 5-5 faultja. A közönség is egy-egy ítéletnél értetlenül figyelte az eseményeket, elégedetlenségüknek hangot is adtak. A feszültség azonban még mindig nem csillapodott, hiszen csak a 10 pontos előnyt tudták tartani Jovanovicsék (72-62). Az utolsó 10 perc elején szinte egymás mellett haladt a két csapat: hol egyik, hol másik talált be a kosárba. A 34. percben végül sikerült Jánossiéknak elmozdulni a 10 pontos különbségről, Krivi és Jovanovics szórta a duplákat. Három perccel a mérkőzés vége előtt 94-78-as állásnál a közönség a 100. pontot követelte. Az volt csak a kérdés, hogy a bokasérülésben szenvedő Adorján 100-as sorozatait ki fogja megszakítani. Boczkóék nehezen akarták vállalni 99-82-nél a kosárra dobást, végül a nézők nagy örömére Jávorszki egy elegáns mozdulattal a hálóba helyezte a labdát. A hangulatot az utolsó hazai kosár fokozta csak jobban, hiszen Jánossi után Jovanovics is bemutatta, hogyan tud zsákolni (103-84). Horváth Imre: Tompa játékot játszottunk nagyon sok hibával mind a védekezésben, mind a támadásban. Bár az eredmény nem mutatja, de keserves győzelmet szereztünk. Végül is az a célunk, hogy legalább nyolc ponttal nyerjünk, megvalósult, de nagyot kell javulni a Salgótarján és a MAFC elleni mérkőzésekre. Jávorszki Gábor: Ez volt eddig a legnehezebb mérkőzésünk, sajnos nem álltunk a helyzet magaslatán sem agyilag, sem fizikailag. Remélem, Salgótarjánban jobban fog menni a játék.