NYKK-MAFC:88-79

Győzelemmel zárta az alapszakaszt a Marso-Isobau NYKK NB I/B-ben szereplő férfi kosárlabdacsapat.
Kemény mérkőzés előtt állt a Marso-Isobau NYKK az elmúlt héten, de azt talán senki sem gondolta, hogy ennyire. A péntek este városunkba látogató MAFC azonban rendesen megizzasztotta fiainkat. Mindezek ellenére 88-79-es hazai győzelem született, így az alapszakaszban az első helyen áll az NYKK, és márciusban menetelhetnek tovább a feljutáshoz vezető ösvényen. Az ifi meccs miatt negyedóra csúszással kezdődött mérkőzésen a vádliját fájlaló Jávorszki is elsőként lépett pályára Siska, Jovanovics, Jánossi és Krivacsevics mellett. Mindkét csapat nagyon óvatosan kezdett, ráadásul 1 perc 58 másodperc telt el az első negyedből, mire megszületett az első kosár – Jovanovics talált be, majd egy személyit kiharcolva még egyet szerzett. Az ellenfél azonban csak három perc elteltével tudott „szóhoz jutni”, ekkor szerezték első pontjaikat. Aztán a hazai pálya előnyét kihasználva magabiztosan haladt előre az Isobau, a kezdő ötös mindegyike megdobta a maga pontjait. Bár eladott labdák a hazai oldalon is voltak, Jánossi zsákolásával megnyugtató 12 pontos előnnyel fejezte be az első negyedet az NYKK (26-14). A megnyugtató előny azonban folyamatosan elolvadt a második játékrész alatt. Herczku és Kollár álltak be ekkor Krivacsevics és Jánossi helyére, akik hamar összegyűjtöttek néhány személyi hibát. A kartörése óta először játszó Herczku láthatóan felépült, hiszen számos labdát szerzett a csapatnak és kíméletlenül szerelte ellenfelét. Ennek ellenére sem sikerült javítani a fölényen. Egyértelmű volt, hogy erősíteni kell, így Horváth Imre újra az első ötösét állította pályára a második félidő kezdetén. Az előnyünk azonban nem hogy nőtt volna, éppen hogy csökkent: olyannyira, hogy a vendégek 46-46-nál kiegyenlítettek, majd át is vették a vezetést (49-50). Ám Siska egy triplával újra megszerezte a vezetést, és utána már nem is engedték ki a kezükből. Az utolsó tíz percben már volt, hogy 15 ponttal vezetett az NYKK, de az ellenfélnek gyakran elsült a keze, így hamar lefaragtak a különbségből. A negyedben ráadásul a két délszlávé volt a főszerep hazai részről, csak ők dobtak kosarat, többiek nem nagyon kaptak labdát. A MAFC végül ráijesztett a nyíregyháziakra, de megverni nem tudta a helyi csapatot. A találkozó végül 88-79-es hazai győzelemmel zárult, így az alapszakaszban az első helyen áll az NYKK, és márciusban menetelhetnek tovább a feljutáshoz vezető ösvényen.