Sporthírek

NYKK-Sárvár 81-71

Nehéz hazai mérkőzésen szerezte meg első rájátszásbeli győzelmét a Marso-Isobau NYKK.
Horváth mester egy régen látott kezdőötössel állt ki: Siska, Krivacsevics és Jovanovics mellett Boczkó és Herczku állt a feldobáshoz. Jól kezdett az Iso, Krivacsevics találataival egyből 5-re ugrott csapatunk pontjainak száma, a végén mégis a vendégek vezettek 5-tel (22-27). A következő negyedben feltámadni látszott az NYKK: Siska labdaszerzése után bevágott egy ziccert, majd Herczku triplájával sikerült kiegyenlíteni. Ezután a vendégek rohama észhez térítette a hazaiakat, így mi zárhattuk az első negyedet két ponttal. A harmadik játékrész szinte fordítottja volt az előzőnek, ezúttal azonban a mi előnyünk zsugorodott össze olyannyira, hogy a negyed utolsó három percében a javuló vendégek átvették a vezetést (57-58). A végső összecsapásban az utolsó három percben dőlt el minden: a hazaiak lerohanták a Sárvárt, és fergeteges végjátékkal kialakították a végeredményt (81-71). Horváth Imre: A dobóhelyzeteink nem voltak jók, és a gyors indításokból a könnyű kosárszerzés sem volt megfelelő. Ráadásul sok megszerzett labdát gyakran a palánkhoz érés előtt eladtunk, és a legfontosabb, hogy a védekezésünkön kell javítanunk. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ez a mérkőzés, de a lényeg, hogy megnyertük. És most arccal a SMAFC felé!