Primera Division: A Barcelona meglepetésre kikapott

A Primera Division második fordulójában a bajnok Barcelona csapata meglepetésre hazai pályán 2-0-ra kapott ki a Hércules csapatától.
A nyitófordulóban a Barcelona 3-0-ás győzelmet aratott a Racing Santander otthonában és úgy tűnt, hogy a spanyol bajnokot David Villa és Messi irányításával ismét nehéz lesz megfogni a bajnokságban.

Valdez két gólja döntött

Valdezt nem tudták tartani a Barca védői

A Primera Division második fordulója azonban nagy meglepetést hozott. A Barca ugyanis hazai környezetben kikapott 2-0-ára az Hérculestől. Már az első játékrészben vezetést szerzett az újonc együttes. A 27. percben a nyáron érkező Valdez szerzett gólt. A Barcelona bevetette a mérkőzésen az ugyancsak nyáron érkező Macheranot, de a félidőben lecserélték.
A második játékrészben a bajnok 2 gólos hátrányba került, miután Valdez megszerezte az 59. percben a maga és csapata második találatát is. A Barcelona még szépítőgólt sem tudott szerezni, így a végeredmény 2-0 lett. Óriási meglepetés tehát, és óriási lehetőség a Real Madrid előtt, amely csapat ebben a fordulóban az Osasuna együttesét fogadja.