Puyol a döntőbe fejelte Spanyolországot

Carles Puyol fejesével Spanyolország első alkalommal legyőzte Németországot világbajnokságon. Ezzel a spanyolok küzdhetnek meg a trófeáért a hollandokkal a vasárnapi döntőben.
A mérkőzés egészében gyakorlatilag azt kaptuk, amire számítottunk. A spanyolok sokat fognak passzolgatni és próbálják majd altatni a németeket. De ennyire passzív nationalelfet még nem látthattunk a 2010-es világbajnokságon. A szünetig kevés lehetőség adódott a csapatok előtt, azokat is inkább a spanyolok dolgozták ki. A második félidő 73. percében aztán megtörtek a németek. Ki hitte volna, hogy a magas védők között majd egy spanyol játékos fejjel lesz eredményes?

A spanyolok Puyolt ünneplik

Érthető volt az öröm a gól után

Valószínűleg senki. Ám Puyol megállíthatatlan volt, amikor elindult a levegőbe, Xavi balról jövő szöglete pedig pont a fejére repült. Puyol pedig bólintott és 1-0. Egyszerre sürgős lett a németeknek érthető módon, így lehetősége támadt Del Bosque fiainak a kontrára. Alig 10 perccel a meccs vége előtt Pedro vihette Friedrichre a labdát, mellette érkezett Torres is, ám Pedro borzasztóan önző volt és nem passzolt, inkább elveszítette a labdát.

Puyol emelkedett a legmagasabbra

Puyol ugrik a német felhőkarcolók közé

Ahogy ment az idő, Löw csapata egyre inkább nem tudott mit kezdeni ellenfelével, Kassai Viktor pedig 93 perc játék után lefólta a találkozót. Ezzel Spanyolország első alkalommal tudta legyőzni Németországot világbajnokságon. RÁadásul éppen az elődöntőben. Uruguay és Németország szombaton a bronzmérkőzésen harcol majd, Hollandia és Spanyolország játszhat a trófeáért. Mindkét csapat először hódíthatja majd el a kupát.