Továbbra is verhetetlenek

A MEAFC volt a Marso-Isobau NYKK következő ellenfele a Miskolci Sportcsarnokban, ahol a sok sérült ellenére is 68-109 arányú győzelemmel térhettek haza a nyíregyházi fiúk.
Sérülések tizedelik az NYKK csapatát. Zácói, Boczkó, Marton, Jánossi és Jávorszki szerepelnek ezen a listán, bár az utóbbi kettő pályára lépett a MEAFC elleni rangadón. Így került sor arra, hogy Adorjánon kívül az ificsapat másik tagja, Tóth is a tízes keretben volt.

Feldobáshoz Siska, Jávorszki, Jovanovics, Herczku és Krivacsevics állhatott fel, az erős kezdő ötös ellenére azonban nem úgy alakult a mérkőzés első pár perce, ahogy gondoltuk volna. Hiába mi szereztük meg a labdát a feldobás után, az első pontokat az ellenfél dobta - egy duplával és egy hármassal indítottak. Az NYKK első pontjára Jávorszki tett szert egy büntető révén. Nagyon nehezen sikerült felzárkózni a MEAFC-hoz, mert kemény és igen durva védekezést mutattak be, ráadásul szabálytalanságaik a játékvezetők szemében nem tűntek annak. Ám a mi kisebb hibáinkkal szemben már nem voltak annyira elnézőek. A Kriviék próbáltak ezen a dolgon felülkerekedni, dobálták a kosarakat, és a 6. percben Herczku triplájával sikerült kiegyenlíteni, majd Jovanovics középtávolijával a vezetést is megszerezni (14-16). 22-23-ig egyenlő mértékben szerezte a pontokat a két csapat, de az utolsó perc alatt Siska, Herczku és Jovanovics pontjaival 9 pontra nőtt az előnyünk.
A második negyed elején ismét sikerült a miskolciaknak ránk ijeszteni. A 12. percben 5 pontosra csökkentették a különbséget, majd olyan másfél perc következett, amikor pörögtek az események, gyors volt a játék, csak éppen kosár nem született. A játékvezetők azonban hűek maradtak önmagukhoz, nem adtak faultot az ellenfélnek akkor sem, amikor egyikük szándékosan kitette a lábát Jovanovics elé, és ő fel is bukott benne. A kosárszünetet az Isobaunak sikerült megtörni, Jávorszki és Jovanovics növelte a pontokat. A Miskolc ekkor mintha megdermedt volna, nem tudtak továbbra sem találatot szerezni. 30-45-ös állásnál tudtak elmozdulni a holtpontról, de a negyed utolsó öt percében is csak 9-et dobtak, míg Siskáék 23-at - ebben a játékrészben Krivacsevics és Jovanovics helyett Jánossi és Szakács is szerepelt a pályán. Az első félidő végül 39-68-as eredménnyel zárult.
A harmadik negyedben az NYKK részéről ismét a mérkőzést kezdő játékosok léptek pályára. A csapatok felváltva dobták a kosarakat, de a közel 30 pontos különbség továbbra is megmaradt. Túl sok pont nem született ebben a negyedben, viszont láthattunk Krivacsevicstől egy szép, három kosaras sorozatot, és a Jávorszki helyett felhozott Szakács is megszerezte első pontjait. A védekezésünk is folyamatosan javult, és a játékvezetők ítéleteire sem lehetett különösebb panasz. A negyed végeredményét Herczku állította be triplájával (51-92).
Az utolsó tíz percben már semmi olyan nem történt, ami veszélyeztethette volna Horváth Imre csapatának győzelmét. A nagy különbség miatt az edző lehetőséget adott a fiatalabb játékosoknak is a játékra, pályára lépett Kollár, Adorján és Tóth is. Közülük Kollárnak 8 pontot sikerült szereznie. A mérkőzés végeredményét is Herczku alakította ki egy dupla segítségével (68-109).
Horváth Imre edző a mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy az elején nehéz dolguk volt, egy igen harcos ellenféllel és gyakran helytelen játékvezetői ítélettel találta szembe magát a csapat, de örül, hogy a fiúk megőrizték nyugalmukat, és a remélt győzelem megszületett.