Vereséggel zárt

Eladott labdák, kihagyott ziccerek. Ez jellemezte a vasárnap este lezajlott NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzést. Az NYKK otthonában fogadta a Diana SE-t ahol 72-74 arányú vereséget szenvedett az Isobau.
A vasárnapi mérkőzésen Boczkó játékára sérülés miatt nem számíthattak a hazaiak, helyette Nagy Krisztián szerepelt a tízes csapatban. A kezdő ötöst ez annyiban változtatta meg, hogy Horváth Imre edző Siskával, Jánossival, Zácóival, Krivacseviccsel és Szakáccsal kezdett. Herczku játékba állításától is óvakodott kicsit az edző, de ő számozott mezben várhatta esetleges szereplését.
Az első feldobás után Krivacsevics egy közeli dobással szerezte meg a mérkőzés és a csapat első pontjait, majd az ellenfél kihagyott triplája után újra ő következett: egy szép befordulással négyre növelte pontjaik számát. Hamar jött azonban a válasz, két kihagyott büntetőnk és hármasunk után a fővárosiak kiegyenlítetek. A következő három percben folyamatosan szerzett pontokat az NYKK Jánosi, Krivacsevics és Siska révén, míg a Diana egy pontot sem tudott begyűjteni. A mérkőzés ötödik percében került a kosárba az első hárompontos, mégpedig az ellenfél részéről, de a hazaiak sem tétováztak – még ha nem is triplákkal -, magabiztosan lépkedtek előre. Zácói is csatlakozott a pontszerzőkhöz, ezzel hat ponttal vezettek a hazaiak (18-12). Az utolsó előtti percben Siska helyett a fiatal Marton Gábor lépett a pályára, azonban az utolsó két kosarat is Krivacsevics szerezte (22-17). Nem kétség, hogy az első tíz perc Krivacsevicsé volt, hiszen a megszerzett 22 pontból 16-ot ő értékesített.
A második negyedben az Iso szerezte meg a labdát, de azonnal el is adta, így az első pontokat a Diana szerezte, de válaszként Jánosi egy egyéni akcióból szerzett kosarat. A tizennegyedik percig felváltva dobta és hagyta ki a kosarakat a két csapat. Ekkor egy érdekes játékvezetői hiba történt: Marton mezét megrángatták, és a bírók nem ítéltek az ellenfélnek semmilyen hibát. Horváth edző ezután megpróbálta bevetni Herczkut, aki Marton helyére lépett. Nem is tétovázott sokáig, egy eladott labda és az ellenfél kihagyott kettese után Marci értékesítette a csapat első tripláját (30-23). A pestiek ezután egy gyors középtávoli dobással és egy hárompontossal kettőre csökkentették hátrányukat, de Jánossi újabb ziccerrel növelte az NYKK előnyét. A Diana a tizenhetedik percben dobta utolsó kosarát, míg a hazaiak Jánossi és Herczku ketteseivel, és az újra beállított Zácói büntetőjével 39-31-es eredményt állítottak be az első félidő végére.
A következő játékrész Herczku közelijével kezdődött, és ezzel már tíz pont volt a differencia a két csapat között. Újabb két ponttal sikerült növelni az előnyt, amikor Jánossi kezét lehúzták, és a jutalmul kapott büntetőket értékesítette. A mérkőzés legnagyobb, 13 pontos különbsége a 24. percben volt - ez is az NYKK javára - Herczku triplájával és egy vendég kétpontossal 48-35 volt az állás. A 25. perctől vált igazán feszültté a hangulat, kapkodóvá a játék. Egyre több labdát ajándékozott oda a hazai csapat az ellenfélnek, és a ziccereket is sorra kihagyták. Így történhetett az, hogy a Diana kilenc pontot csökkentett hátrányából. Jánossi két ponttal javított a helyzeten, de ekkor olyan egy perc következett, mikor egyik részről sem született kosár. A játékidő utolsó két percében nem sikerült sokkal növelni a különbséget: Krivi értékesített egy kettest, Siska és Jánossi egy-egy büntetőt, és az ellenfél hármasával 56-51-el zárták a harmadik negyedet.
Nem várt eseményeket hozott a negyedik negyed. Az utolsó tíz percben a háromszáz fős hazai közönség egyre inkább igyekezett bíztatni csapatát. A negyed első két percében az ellenfél volt az eredményesebb, hiszen két pontra sikerült megközelíteniük a hazaiakat. Majd Krivi által sikerült elmozdulniuk, de az ellenfél újra közelített. Már-már úgy tűnhetett, hogy az 5-7 pontos különbség állandónak mondható, s ezt tartani is tudja a hazai együttes. Az utolsó percekben azonban nagyon kapkodva játszott az NYKK. 66-63-nál Krivi a támadóidő utolsó másodpercében szépített egy ziccerrel, de az ellenfél rákontrázott, egy értékesített triplával két pontra esett vissza a különbség. Siska közelijére újra egy hármas volt a válasz. 1.24 perc volt hátra a játékidőből, amikor a fővárosi edző időt kért. Az ellenfél egy hazai eladott labda után vette át először a vezetést (70-71), és mint kiderült, ez végzetessé is vált. Jánossi duplájával újra az Iso vezetett, de a kiharcolt egy büntető nem talált a kosárba. 17 másodperc volt hátra, amikor az ellenfél támadhatott. Siskáék nem védekeztek elég jól, így 0,03 másodperccel a vége előtt dupláztak. Már ekkor egyértelművé vált a vendégek győzelme, de mindezek tetőzéseképpen dobás közben kivívott büntetőt is sikerült még értékesíteniük. (72-74)

Horváth Imre edző azzal kommentálta a vereséget, hogy az alapvető dolgok elhibázása - kihagyott ziccerek, nem értékesített büntetők, eladott labdák - miatt egy olyan meccset veszített el a csapat, amelyet 10-15 ponttal meg kellett volna nyerni.