Sztár - Extrém sport

40 perc alatt 8 gól

Hihetetlen meccset hozott a DVSC-TEVA és a Zalaegerszeg vasárnap esti összecsapása, amelyet az 5-ik fordulóból halasztottak el. Olyan dolog történt a Debrecennel, ami emberemlékezet óta nem fordult elő. A mérkőzés elején nem hogy nem kapott gólt Herczeg András csapata, hanem lőtt, nem is egyet.

Már a harmadik percben megszerezték a vezetést a hazaiak, a bajnoki szezonban először eredményes Varga József vette be Vlaszák kapuját. 5 perccel később Oláh egy remek szóló végén növelte két gólosra a hajdúságiak előnyét. A 17-ik percben pedig már 3-0 állt az eredményjelzőn, köszönhetően Szakálynak. Akik azt hitték, hogy ezzel el is dőlt a meccs, azok nagyot tévedtek. A középkezdés után ugyanis szinte azonnal szépített a Zalaegerszeg, majd újabb 3 perc elteltével ismét megzörgették a hálót a vendégek. 4 perc múlva Komlósi belsőzött a ZTE kapujába, ezzel ismét két gólos volt a Loki előnye, de csak 5 percig, amikor ismét zárkózni tudott  a Csank csapat. A flúgos futamnak még ekkor sem volt vége, ugyanis a 41-ik percben Coulibaly villant, 5-3-ra alakítva ezzel az eredményt, amely a végső sípszóig már nem változott. A három pont azt jelenti, hogy a Debrecen feljött a tabella harmadik helyére, azonban Herczeg Andrásnak nem lehetett felhőtlen az öröme, hiszen az első félidő hajrájában egy sérülés után le kellett cserélni Varga Józsefet, aki a bokájára kapott rúgást és kórházba kellett szállítani. A klubmenedzser tehát örült is, meg nem is.

„Ilyen sok gólos első félidőben még nem volt részem, sőt még nem is láttam ilyet. Az előre játékban jól mentünk be mélységből az üres területekbe és jól is használtuk ki a lehetőségeket. Viszont hátul nem zártunk rendesen, ott voltak helyezkedési hibák is, amiket a Zalaegerszeg kíméletlenül kihasznált. A vendégek nem véletlenül nyerték meg az utolsó öt mérkőzésüket, ezt most is bizonyították. Nagyon stabilak, jól szervezettek, ezért is nagyon értékes a győzelmünk. A második félidőben próbáltunk változtatni, feljebb toltuk a védekezésünket, hogy már a középpályán tudjunk labdát szerezni. Ekkor is voltak helyzeteink, nem akartunk visszaállni, hiszen az első félidőben ennek ittuk meg a levét, inkább a támadásokat erőltettük. Igaz, hogy nem sikerült újabb gólt szereznünk, de fel tudtuk tartani az ellenfelet. Nagyon nehéz, mély volt a pálya talaja, sokat kivett a játékosaimból, akik minden dicséretet megérdemelnek. Remélem a csütörtöki, MTK elleni meccsig ki tudjuk pihenni magunkat, mert akkor is győzni szeretnénk."