Bajnokok Ligája: Elszúrta a Sampdoria

Már a Sampdoria kezében volt a győzelem és a továbbjutás a Bajnokok Ligája rájátszásának visszavágóján, de a végén mégis a Werder Bremen örülhetett. Thomas Schaaf csapata a hosszabbításban harcolta ki a BL főtáblára való kerülést.
Élete talán legnagyobb lehetőségét szalasztotta el a Sampdoria a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőjében. Az olaszok 3-1-re kikaptak a Werder Bremen otthonában, amely után már temetni is lehetett volna a csapatot. De Cassanoék megmutatták. Már az első félidőben 2-0-ra vezettek a hazaiak. Pazzini egyedül sokkolta a németek védelmét. Először a 8. percben lábbal, majd a 13. percben fejjel. Ennyi már elég is lett volna a továbbjutáshoz, de a hajrában Cassano is fejelt egyet és már 3-0 volt.

Pazzini duplája sem volt elég a továbbjutáshoz

A Sampdoria kiengedte kezéből a csoportkörbejutást

Az olaszok örömét mégis Rosenberg rontotta el, aki az utolsó percben szépített, így Kassai Viktor jelezte, hogy jöhet a kétszer 15 perc ráadás, amelyen az olaszok teljesen szétestek. Pizarro egészen pontosan 100 perc játék után laposan leadott lövésével nagy előnyhöz juttatta csapatát. A folytatásban a Samp játékosai hitüket veszítve "fociztak", a Werder Bremen pedig a Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel összesítéssel 5-4-re legyőzte a Sampdoriát, amely az Európa Ligában folytatja.