Bajnokok Ligája: Őrült mérkőzésen kapott ki a Sevilla

A Bajnokok Ligája play-off visszavágója sem úgy sikerült a Sevillának, ahogyan eltervezték. Az andalúzok 3-4-re kaptak ki hazai pályán a Bragatól és ezzel búcsúztak a BL-től, így az Európa Ligában folytathatják ősszel.
Ki gondolta volna, hogy éppen a Braga lesz az a csapat, amely megleckézteti a Sevillát a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében. Az első mérkőzés 1-0-ás portugál sikerrel zárult, amely nem volt akkora előny, amelyet nem lehett volna ledolgozni a spanyoloknak hazai pályán. Csakhogy Matheus góljával az első félidőben mégis a vendégek szereztek vezetést Sevillában. Természetes volt, hogy Antonio Alvarez csapatának mennie kellett előre, aminek az lett a következménye, hogy a Braga Lima 58. percben szerzett találatának köszönhetően már 2-0 volt az eredményjelzőn.

Jogos az öröm, kiverték az esélyesebb Sevillát

A Braga játékosai megtették a magukét,
négyet rúgtak idegenben

De még javában örültek a gólnak a vendégek, amikor Fazio kiszolgálta Luis Fabianot és szépített a Sevilla. Ezután "hosszú" gólcsend következett. De a hajrá igazi hajrára sikerült. A 84. percben Jesus Navas bolondította meg a Braga védőit és egalizált, de egy perc múlva szinte a középkezdésből szerzett gólt a Braga, ismét Lima volt a gólszerző, de hozzá kell tenni Andrés Palop kapus sem volt a helyzet magaslatán. A rendes játékidő utolsó percében ismét Lima kapott remek labdát jobbról és éles szögből vette be Palop kapuját, de egy percre rá Frederic Kanouté szépített, viszont a Sevilla kifutott az időből. Így egy őrületbe torkollott mérkőzés után a Braga 5-3-as összesítéssel a BL csoportkörében.